Presenečenje v Novem mestu

2.10.2016 | 12:15 | I. V.

Novomeščani so v drugem polčasu suvereno obvladovali dogajanje na igrišču in zmagal s šestimi zadetki razlike.

Novo mesto - Sama zmaga rokometašev novomeške Krke nad Koprom, ki si je pred to tekmo z Ribnico delila vrh prvenstvene lestvice morda niti ni tako presenečenje, bolj presenetljiva je bila prevlada Novomeščanov v drugem polčasu in suveren zaključek srečanja. Tako kot Krka, ki je tretjo zmago v sezoni dosegel tudi trebanjski Trimo, ki je doma pričakovano visoko ugnal novince - Dol TKI Hrastnik, prav tako pričakovana pa je bila tudi zmaga Ribničanov, ki so na svojem igrišču tokrat gostili Dobovčane.

V Novem mestu je v osemnajsti minuti Koper vodil z 10:7 in prednost obdržal skoraj do konca polčasa, ko so v zadnji minuti Novomeščani s po dvema zadetkoma Irmana in Lavriča izenačili na 13:13, povedli s 15:13 in odšli na odmor z zadetkom prednosti ter imeli v drugem polčasu ves čas vse pod nadzorom, v 40. minuti povedli s petimi zadetki prednosti. V zaključku tekme je Novomeščanom uspelo ustaviti pritisk Koprčanov in dve minuti pred koncem povesti celo za 6 zadetkov, kar je pomenilo, da je zmagovalec odločen.

Krka : Koper 2013 29:23 (15:14)