rokomet

Trebanjci izgubili v Kopru

6.10.2016 | 08:30 | M. Ž.

Koper - Rokometaše trebanjskega Trima je v sinočnji vnaprej odigrani tekmi 6. kroga 1. slovenske rokometne lige premagal koprski Cimos z 39:34 (17:17).

Koprska zasedba je zavoljo mednarodnih obveznosti - konec tega tedna bo v gosteh igrala prvo tekmo drugega kroga v evropskem pokalu EHF proti portugalskem Portu - že včeraj doma opravila svoje obveznosti na domačem prizorišču in ukanila trdoživo ekipo iz Trebnjega, je poročal STA.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so se morali za zmago pošteno potruditi, Trebnanjci so jih namreč pošteno namučili. V 43. minuti so zaostajali za tri gole (24:27), nato naredili delni izid 3:0 in izenačili na 27:27, v prelomnih trenutkih dvoboja pa vendarle zlomili odpor izbrancev gostujočega trenerja Romana Šavriča. V 54. minuti so povišali na 35:31, v končnici pa brez stresnih trenutkov dosegli peto zmago v državnem prvenstvu.

V koprski ekipi sta bila najbolj učinkovita Grega Krečič z devetimi in Žiga Smolnik z osmimi goli, v trebanjski pa je Tevž Grandovec dosegel devet, Miloš Djurdjević pa osem zadetkov.

Ostale tekme 6. kroga bodo rokometaši odigrali v soboto, 8. oktobra, novomeška Krka bo gostovala pri mariborskem Braniku, Dobovčani pri Dravi s Ptuja, ribniški Riko pa pri ormoškem Jeruzalemu.

Še statistika:

* Dvorana Bonifika, gledalcev 500, sodnika: Backović (Ljubljana) in Deržek (Ajdovščina).

* Koper 2013: Vončina, Vran, Grzentič 4, Vlah 3, Krečič 9, Matjaševič, Gašperšič 3, Moljk, Gorela 1, Zugan, Rapotec 6, Smolnik 8 (5), Sokolič 1, Planinc, Ravlija, Bratkovič 4.

* Trimo Trebnje: Urbič, Vencelj, Cvetko, Djurdjević 8 (2), Florjančič 1 (1), Grojzdek, Skol 7 (2), Kotar, Sikošek Pelko, Udovič 4, Sašek 2, Željko 1, M. Grandovec 1, Mlakar 1, T. Grandovec 9.

* Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (5), Trimo Trebnje 6 (5).

* Izključitve: Koper 2013 16, Trimo Trebnje 14 minut.