Košarkarji doživeli prvi poraz

6.10.2016 | 21:45 | I. V.

Mladi Jure Ritlop je na igrišču prebil toliko minut, kot ima številko na dresu. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Košarkarji Krke so nocoj v tretjem krogu jadranske košarkarske lige doma z 61:70 izgubili z beograjskim FMP, kar je po treh zmagah prvi poraz novomeških košarkarjev v novi sezoni.

Novomeščani so tekmo začeli bolje in v zadnji minuti prve četrtine vodili z 19:12, a v drugi četrtini nekoliko nespretno zapravili kar nekaj napadov in tako gostom dopustili, da so jih v 17 minuti ujeli pri 29 točkah in na glavni odmor odšli s prednostjo dveh točk. Tretja četrtina je bila precej izenačena, Beograjčani pa so ves čas vodili z dvema do šestimi točkami razlike. Sredi zadnje četrtine je Lazarević s petimi zaporednimi točkami goste popeljal do vodstva za deset točk, kolikor je znašala prednost gostov tudi na začetku zadnje minute. Ko je nato Rebec zadel dve trojki in je k temu Čebular dodal še dve svoji točki, je vzklilo upanje, da bi se morda dalo še kaj narediti, a je nato Čović odgovoril s trojko za vodstvo FMP s 69:61 in tekme je bilo praktično konec.

Najbolj koristni igralec tekme je bil z 12 točkami in osmimi skoki novomeški center Žiga Dimec,Najboljši strelec Krke je bil s 17 točkami ob petih trojkah Sandi Čebular, mladih domačih košarkarjev Šiške in Škedlja trener Dejan Mihevec ni dal v igro, je pa zato 13 minut na igrišču prebil 21-letni Jure Ritlop, ki se je tako po prihodu v igro izkazal s trojko.

Košarkarji Krke bodo v četrtem krogu v nedeljo gostovali pri Budućnosti.

Krka : FMP 61:70 (22:17, 34:36, 40:46)

Krka: Rebec 11, Curry 2, Kastrati 1 (1:2), Rojc 5 (3:3), Dimec 12 (2:5), Čebular 17 (0:2), Ritlop 3, Elliott (0:2), Luković 10 (3:4).

FMP: Čović 9 (3:4), Davidovac 5 (2:2), Apić 13 (1:2), Vukasović 5 (2:2), Lazarević 12 (1:3), Bursać 10 (2:2), Šešlja 1 (1:2, Žižić 12, Kaplanović 3 (1:2).

Prosti meti: Krka 11:18, FMP 13:19.
Met za tri točke: Krka 10:28 (Čebular 5, Rebec 3, Ritlop 1, Luković 1), FMP 7:23 (Čović 2, Žižić 2, Davidović, Vukasović, Lazarević po 1).
Osebne napake: Krka 24, FMP 18.
Pet osebnih: Curry (35.).