Krkaši zmagali v Mariboru, Dobovčani na Ptuju, Riko Ribnica pa v Ormožu

9.10.2016 | 09:10

Maribor, Ptuj, Ormož - Rokometaši novomeške Krke so sinoči v Mariboru v 6. krogu 1. slovenske rokometne lige premagali mariborski Branik z 28:25 (13:10) in vknjižili četrto zaporedno zmago, rokometaši Dobove v gosteh ptujsko Dravo z 31:27 (20:16), s čimer so dosegli tretjo zmago, Riko Ribnica pa v Ormožu domači Jeruzalem z 31:22 (21:11) in tako ostajajo neporaženi v domačem tekmovanju.

Izbranci mariborskega trenerja Slavka Iveziča so bili bolj ali manj vseskozi v primanjkljaju, v prvem delu tekme pa so si največji zaostanek pridelali v sami končnici, ko so dvakrat zaostali za tri gole (9:12 in 10:13). Krkaši so pod vodstvom trenerja Mirka Skoka zavoljo izvrstne igre v obrambi v drugem delu Štajercem povzročili nemalo težav, a so ti v 38. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (14:14), osem minut kasneje pa znova zaostajali za tri gole (17:20). V končnici so skušali tekmo postaviti na glavo, a so Novomeščani so zaigrali preudarno in preprečili preobrat. V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Jan Jurečič s sedmimi.

Dobovčani so na Ptuju predvsem unovčili svoje izkušnje. Drava se je borila po najboljših močeh, v prelomnih trenutkih dvoboja pa je zasedba iz Posavja nekoliko bolj odločno pohodila stopalko za plin in si v 46. minuti priigrala sedem golov prednosti (26:19) ter na koncu tudi zasluženo zmagala. V Med rokometaši Dobove je bil strelsko najbolj učinkovit Luka Koprivc s sedmimi goli.

Izbranci ribniškega trenerja Roberta Beguša se za razliko od prejšnjih dvobojev niso poigravali in tekmo reševali v zadnjih desetih minutah tekme. Tokrat so od prve minute zaigrali resno in odgovorno ter imeli škarje in platno v svojih rokah. Gostitelji jim niso bili kos v nobeni prvini igre, razlika v golih zgovorno priča o premoči rokometašev iz dežele suhe robe. V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Patrik Leban z enajstimi goli.

V prihodnjem krogu bo novomeška ekipa gostila Slovenj Gradec, Dobovčani ormoški Jeruzalem, v Trebnje bo prišel Maribor in v Ribnico Dol TKI Hrastnik. Vse tekme bodo v soboto, 15. oktobra.

1. Riko Ribnica 6 6 0 0 187:147 12

2. Koper 2013 6 5 0 1 192:160 10

3. Urbanscape Loka 6 4 1 1 181:157 9

4. Krka 6 4 0 2 169:154 8

5. Jeruzalem Ormož 6 3 1 2 155:159 7

6. Trimo Trebnje 6 3 0 3 170:163 6

7. Dobova 6 3 0 3 161:159 6

8. Maribor Branik 6 3 0 3 164:168 6