Novomeščani doživeli drugi zaporedni poraz

10.10.2016 | 08:15

Budućnost - Krka 91:62 (24:14, 47:30, 62:41)

Ilustrativna fotografija (Foto I. V. arhiv DL)

Podgorica - Košarkarji Krke so v 4. krogu lige Aba izgubili z Budućnostjo z 62:81 (14:24, 30:47, 41:62). Tako so doživeli drugi zaporedni poraz v ligi Aba. Po uvodnem uspehu proti novincu Karpoš Sokoliju iz Makedonije so v četrtek izgubili doma z FMP, tokrat pa na gostovanju pri Budućnosti z 29 točkami razlike. Črnogorci so tako ob Crveni zvezdi in Partizanu edini neporaženi po štirih krogih tekmovanja.

Vprašanja o zmagovalcu v Podgorici ni bilo. Gostitelji so bili vseh štirideset minut za razred boljši tekmec. Dobili so vse štiri četrtine in Krko nadigrali v vseh elementih igre. Še posebej učinkoviti so bili pri metih za dve točki (60%), močni tudi v skokih (38:28) ter kolektivni igri (podaje 19:17), je poročala STA.

Trener Krke Dejan Mihevc je preizkusil vseh enajst igralcev, ki jih je imel na voljo, največjo minutažo in najboljši točkovni izplen pa je imel slovenski reprezentant Žiga Dimec, ki je v 25 minutah na parketu dosegel 12 točk in ujel šest odbitih žog.

Novomeščani bodo v naslednjem krogu (17. 10.) gostili vodilno Crveno zvezdo, pred tem pa jih v sredo, 12. oktobra, v Novem mestu čaka novinec v ligi Nova KBM Terme Olimia Podčetrtek.

* Dvorana Morača, gledalcev 3000, sodniki: Obrknežević, Radojković (oba Hrvaška), Radojković (Makedonija).

* Budućnost: Reynolds 4, Williams 3, Su. Šehović 11, James 2 (0:1), Subotić 6, Se. Šehović 5, Baćović 8, Ilić 6 (0:1), Savović 12 (2:3), Nikolić 6 (0:2), Popović 11, Vranješ 17 (5:5).

* Krka: Rebec 3, Curry 10 (3:4), Kastrati 6 (2:4), Rojc 3, Dimec 12 (2:3), Čebular 5, Ritlop 7 (1:2), Elliott 10 (1:3), Luković 6.

* Prosti meti: Budućnost 7:12, Krka 9:16.

* Met za tri točke: Budućnost 10:22 (Vranješ 4, Baćović 2, Popović, Williams, Su. Šehović, Se. Šehović), Krka 7:20 (Ritlop 2, Rebec, Curry, Rojc, Čebular, Elliott).

* Osebne napake: Budućnost 17, Krka 17.