ostali športi

Odlični rezultati Šentjernejčanov na domačem hipodromu

11.10.2016 | 09:00 | L. M., foto: Anja Medle

1. dirka zmagovalca Giselle in Franc Lovrenčič.

Šentjernej - Kasaška karavana se je preteklo nedeljo spet vrnila v dolenjsko prestolnico kasaštva, na hipodrom Šentjernej. Kot sporočata Rok Hočevar in Lana Zrinjanin, je tokrat Klub za konjski šport Šentjernej organiziral osem posameznih točk sporeda. Barve domačega kluba je zastopalo kar 28 konj. Osrednja točka sporeda je bila tokrat posvečena Alfredu Trenzu. Kljub hladnemu in oblačnemu vremenu smo si ogledali razburljive in napete dirke.

Že v prvi točki sporeda, Avtoštartu za 3- do 14- letne slovenske kasače z zaslužkom do 500 evrov, je zmaga ostala v Šentjerneju. Do prve zmage v karieri je v tretjem nastopu prišla Giselle iz hleva Janževič-Zrinjanin na vajetih Franca Lovrenčiča s kilometrskim časom 1.22,1 na razdalji 1680 metrov. Novinka na hipodromih La bella iz hleva Judež je z voznikom Vito Šadlom osvojila 4. mesto s časom 1.23,1. Za njo sta se po težavah na startu, na 5. mesto uvrstili Loving Lolo in voznica Lana Zrinjanin s časom 1.27,2.

3. dirka zmagovalca Gulianne in Tomaž Novak.

V drugi točki sporeda, Avtoštartu za 3- do 14- letne EU kasače z zaslužkom do 2.000 evrov, sta se zmagovalcu Ivu Dovžanu s konjem Udar's (IT), ki je bil vzrejen v hlevu Novak iz Šentjerneja, najbolj približala Felix (AT) in Vojo Maletić, ki sta osvojila 2. mesto s kilometrskim časom 1.20,5 na razdalji 1680 metrov. Helmut (AT) si je s svojim voznikom Silvom Bučarjem na močan finiš privozil 3. mesto s časom 1.20,8. Na 4. mestu sta dirko končala Sachi (IT) in Vito Šadl s časom 1,21.0, 5. mesto pa je pripadlo Santa Mariji in Tomažu Novaku s časom 1.21,1.

V tretji točki sporeda, Avtoštartu za 3- do 14- letne slovenske kasače z zaslužkom do 2.000 evrov, so vsa nagrajena mesta (od prvega do petega mesta) pripadla domačinom. Do svoje tretje zmage v letošnji sezoni je suvereno prišla Gulianne na vajetih Tomaža Novaka s kilometrskim časom 1.21.1 na razdalji 1680 metrov. Odlično formo sta z 2. mestom potrdila Arianna in Andrej Košak s časom 1.21,7. Do 3. mesta je Fino Baron pripeljal Marko Furar s časom 1.21,8. Takoj za njima se je s časom 1.21,9 uvrstil hlevski kolega Fin Hollow z voznikom Janezom Košakom, na 5. mesto pa Anuša in Andrej Simončič s časom 1.22,2.

V četrti točki sporeda, Avtoštartu za 3- do 14- letne EU kasače z zaslužkom do 3.500 evrov, sta napake sotekmovalcev najbolje izkoristila povratnika na hipodromske steze Nicolina (AT) in Rok Hočevar, ter se uvrstila takoj za zmagovalko Libero iz KK Stožice Ljubljana, osvojila sta 2. mesto s kilometrskim časom 1.19,9 na razdalji 1680 metrov. Na 5. mesto sta se uvrstila Rikeli (IT) iz hleva Antončič in Darja Trontelj Dolinšek s časom 1.21,8.

6. dirka zmagovalca Dior MS in Igor Novak.

V peti točki sporeda, Avtoštartu za 3- do 14- letne EU kasače z zaslužkom do 5.500 evrov in z zaslužkom do 7.500 evrov, za konje brez zaslužka v sezoni 2016, je zmago odnesla Dona BJ iz KD Krim. Po odlični vožnji sta si v finišu dirke 3. mesto priborila Teo Noble (AT) in Vojo Maletić s kilometrskim časom 1.19,9 na razdalji 1680 metrov. Z enakim časom sta na 4. mestu dirko končala Sharon and Glory (IT) in Damjan Oražem. 5. mesto pa je pripadlo Gingersnapu in Lani Zrinjanin s časom 1.20,4.

V šesti točki sporeda, Spominski dirka Alfreda Trenza za 3- do 14- letne slovenske kasače z zaslužkom do 9.500 evrov, je naš edini predstavnik Dior MS z voznikom Igorjem Novakom pokoril vso konkurenco in zmagal s kilometrskim časom 1.20,3 na razdalji 1680 metrov.

V sedmi točki sporeda Dirka francoskih kobil, kjer je bilo nagrajenih prvih sedem uvrščenih, je naša edina predstavnica Anita (FR) osvojila 6. mesto s kilometrskim časom 1.21,6 na razdalji 2060 metrov. Zmaga je po dvojmljivih manevrih voznika Jožeta Sagaja ml. v toku dirke, pripadla kobili Brève des Baux (FR).

V zadnji točki sporeda, odprti mednarodni dirki, je zmagal Sun Naglo OM iz KK Stožice Ljubljana s kilometrskim časom dneva 1.18,1 na razdalji 1680 metrov.