13.10.2016 | 08:10 | I. V.

Novomeščan Anže Cerkovnik (z žogo) je bil najboljši mož poraženih gostov iz Podčetrtka. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Težko je reči, da so bili sinoči Novomeščani boljši od košarkarjev iz Podčetrtka, saj je bilo tokrat Novomeščanov več v dresu gostujočega moštva kot pa pri domači Krki, ki je z zmago nad Termami Olimia z 88:69 (24:17, 49:30, 66:50) v drugem krogu tekmovanja v prvi slovenski košarkarski ligi vknjižila drugi par točk in prevzela trenutno vodstvo na lestvici. V gostujočem moštvu namreč v nosilnih vlogah nastopajo kar trije Novomeščani.

Košarkarji Krke so takoj na začetku prevzeli pobudo, čeprav je trener Dejan Mihevc že na začetku poslal v igro drugo postavo in je dal priložnost tudi obema mladima Novomeščanoma Kužniku in Škedlju. Predvsem slednji je svoj čas v igri imenitno izkoristil in dosegel kar enajst točk, tri skoke in dve asistenci.

Košarkarji Krke so na prvi dvominutni odmor odšli s sedmimi točkami prednosti (24:17) in drugo četrtino odigrali še bolje ter jo dobili s 25:13 ter nasprotnikom ušli že za 19 točk.  Vendar se gostje še niso vdali, pred koncem tretje četrtine so se približali na 11 točk (50:61), a so domačini v zadnji četrtini kljub vsemu lahko le nadzirali izidi in ohranili prednost iz prvega polčasa do konca srečanja.

Najboljši igralec srečanja je bil z 18 točkami, šestimi skoki in petimi asistencami Američan Curry, pri Termah Olimia pa s 13 točkami in šestimi skoki Novomeščan Anže Cerkovnik, drugi Novomeščan v modrem dresu Domen Janc je dosegel enajst točk in štiri skoke, medtem ko tretji Novomeščan v dresu Podčetrtka Rene Žvan zaradi bolezni ni vstopil v igro.

Krka se bo v tretjem krogu državnega prvenstva prihodnjo sredo v Škofji Loki pomerila z LTH Castings.

Krka : Terme Olimia Podčetrtek 88:69 (24:17, 49:30, 66:50)

Krka: Rojc 16 (2:2), Škedelj 11 (1:2), Dimec 7 (3:4), Čebular, Luković, Rebec 5 (3:4), Curry 18 (2:3), Kastrati, Kužnik, Ritlop 10, Polutak 11 (3:3), Elliott 10 (3:3).

Terme Olimia Podčetrtek: Pešič 3, Buda 2, Štruc 13 (2:2), Cerkovnik 13 (5:7), Janc 11 (3:4), Strnad 5 (3:4), Štukelj, Švigelj 8 (0:2), Trupaj, Remih, Julević 14 (4:6), Žvan.

Prosti meti: Krka 16:20, Terme Olimia Podčetrtek 17:25.
Met za tri točke: Krka 10:22 (Rojc 4, Škedelj, Curry in Ritlop 2), Terme Olimia Podčetrtek 8:26 (Štruc 3, Janc in Julević 2, Pešič).
Osebne napake: Krka 27, Terme Olimia Podčetrtek 22.
Pet osebnih: Elliott (40.).