Krka zmagala za 32 točk

20.10.2016 | 09:00 | I. V.

Sedemnajstletni Miha Škedelj je na igrišču tokrat prebil 27 minut, največ med Krkinimi košarkarji, in dosegel sedem točk. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Košarkarji Krke niso imeli težkega dela, da bi v tretjem krogu tekmovanja v prvi slovenski košarkarski ligi na gostovanju v Škofji Loki premagali LTH Casting in tako z zmago za več kot 30 točk vknjižili tretji par točk.

Škofjeločani so pogumno začeli tekmo, vodili do 12:10, nato pa je Krka z delnim izidom 12:0 v 12. minuti vodila z 22:12. Kmalu je prišla tudi do +12, toda LTH se še ni predal. Zaostanek je znižal na sedem točk, a so Novomeščani odgovorili in se oddaljili. Dve minuti do konca prvega polčasa je semafor v dvorani Poden kazal 36:28, vendar je v minuti in pol domača ekipa še enkrat znižala na -5.

Konec upanja za domače je bilo po tretji četrtini, to je Krka dobila s kar 22:4. Vendar ni popuščala in tudi zadnjo četrtino je visoko dobila (23:16).

Krka bo naslednjo tekmo igrala čez teden dni proti Sixt Primorski, LTH Castings pa v ponedeljek, 31. oktobra, proti Hopsom.

Preostalih pet srečanj tretjega kola bo na sporedu ob koncu tega tedna in v začetku prihodnjega.

LTH CASTINGS : KRKA 53:85 (12:14, 21:26, 4:22, 16:23)

LTH: Grubelič 2, Robbins 23 (3:6), Williams 9, Sajevic 3 (1:2), Gorbačov 3, Bošnjak 13 (5:5).

KRKA: Elliott 15, Rebec 14 (8 podaj, 7 prid. žog), Curry 12 (6 podaj), Rojc, Škedelj 7 (2:2), Dimec 9 (7:7), Kužnik 5 (1:1), Ritlop 10, Šiška 5, Polutak 8 (2:2).

Lestvica: 1. Krka 6, 2. Primorska 4, 3. Helios Suns 4, 4. Rogaška 3, 5. Zlatorog Laško 3, 6. Hopsi Polzela 3, 7. Šenčur Ggd 3, 8. Terme Olimia Podčetrtek 3, 9. Union Olimpija 3, 10. LTH Castings 3, 11. Portorož 2, 12. Tajfun 2.