košarka

Veliko presenečenje v Zagrebu

23.10.2016 | 21:30 | STA/I. V.

Marko Luković je bil z 20 točkami, petimi skoki in štirimi asistencami najboljši mož v Krkini vrsti. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Košarkarji Krke so v šestem krogu jadranske košarkarske lige v Zagrebu presenetili in s košem Sandija Čebularja v zadnjih trenutkih tekme, potem ko je tekmecem, ki so že držali zmago v rokah, ukradel žogo Marko Luković, premagali hrvaškega državnega prvaka Cedevito.

Prva četrtina se za novomeške košarkarje ni najbolje končala, saj so domačini ob izteku prvih desetih minut pobegnili za osem točk. Zanje je bilo usodno obdobje med peto in šesto minuto, ko so jim domačini s trojkama Davida Stocktona in Scotty Hopsona pobegnili za devet točk (15:6), čeprav so še v peti minuti vodili le za točko (7:6). Tudi nadaljevanje tekme za slovenske pokalne zmagovalce ni bilo ravno uspešno, čeprav v skoku niso zaostajali za nasprotnikom, vendar je bil zato toliko slabši njihov napad. S točkama Džanana Muse je Cedevita v 16. minuti povedla s 35:22, vendar se krkaši niso predali. Z delnim izidom 8:0 so se Zagrebčanom približali na pet točk zaostanka, nekaj bolj otipljivo prednost pa je z novo trojko domačim prinesel Hopson.

Drugi polčas se je s trojko Matica Rebca začel po željah gostujoče ekipe, ki je nadaljevala dobro igro. Minuto pred koncem tretje četrtine so se s košem Žige Dimca Zagrebčanom približali na točko zaostanka (60:61), takšen je bil njihov zaostanek tudi po koncu tretje četrtine, ki jo je z novo trojko, svojo tretjo na tekmi, zaključil Rebec. Tri minute pred koncem tekme je izid na 75:75 izenačil razpoloženi Marko Luković, Sandi Čebular pa je Krko s trojko popeljal do drugega vodstva na tekmi. Prvič na začetku tekme z 2:0. V razburljivi končnici, v kateri je Cedevita s tremi točkami Mira Bilana še enkrat vodila (82:80), sta Žiga Dimec z enim zadetim prostim metom in Čebular Novomeščanom priborila pomembno zmago v gosteh.

Najboljši strelec Krke je bil z 20 točkami Marko Luković, s 17 se je izkazal Žiga Dimec, ki je imel tudi devet skokov, v vrstah Cedevite je Karlo Žganec tekmo končal s 15.

V sedmem krogu bo Krka v petek, 28. oktobra, pred svojimi navijači igrala z Zadrom.

Cedevita : Krka 82:83 (23:15, 40:34, 64:63)

Cedetiva: James 2, Babić 10 (3:5), Žganec 15 (3:3), Musa 7 (3:3), Bilan 13 (5:7), Stockton 3, Hopson 10, Begić 6 (2:2), Arapović 7 (1:1), Jackson 9 (2:4).

Krka: Rebec 15 (4:4), Curry 6 (1:1), Rojc 5 (2:2), Dimec 17 (3:4), Čebular 16 (3:5), Ritlop 2, Elliot 2, Luković 20 (6:6).

Prosti meti: Cedevita 19:25, Krka 19:22.
Met za tri točke: Cedevita 5:13 (Hopson 2, Stockton, Babić, Jackson, Krka 6:22 (Rebec 3, Čebular, Rojc, Curry).
Osebne napake: Cedevita 21, Krka 25.
Pet osebnih napak: Žganec (39.).

Lestvica: 1. Budućnost 12, 2. Partizan 12, 3. Cibona 11, 4. Crvena zvezda 10, 5. Cedevita 9, 6. Zadar 9, 7. Mornar 8, 8. Igokea 8, 9. FMP 8, 10. Krka 7, 11. Mega Leks 7, 12. MZT Skopje 7, 13. Union Olimpija 6, 14. Karpoš Sokoli 6.