rokomet

Dve zmagi, en neodločen izid in en poraz

30.10.2016 | 09:40 | M. Ž., STA, Foto: MRK Krka

Krka je doma premagala ptujsko Dravo. (Foto: MRK Krka)

Novo mesto, Trebnje, Dobova, Ribnica - Rokometaši so sinoči odigrali tekme 9. kroga 1. slovenske lige. Novomeška Krka je doma premagala ptujsko Dravo s 26:25 (15:12) (na fotografijah), rokometaši trebanjskega Trima so se z Urbanscape Loko razšli z neodločenim izidom 23:23 (9:12), Dobova je doma z 22:23 (12:13) izgubila s Koprom, rokometaši Rika Ribnice pa so bili boljši od mariborski Branika s 34:31 (18:14).

Krka je nekoliko težje, a vendarle osvojila načrtovani točki in zadržala svoje visoko mesto tik pod vrhom prvenstvene lestvice. Po prvem polčasu je kazalo na dokaj zanesljivo zmago domačih rokometašev, ki so si po dvajsetih minutah priigrali sedem golov prednosti (13:6), a so se Ptujčani v nadaljevanju prebudili in v 44. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (20:20), pet minut kasneje pa Dolenjce pahnili v zaostanek (22:23). V razburljivi končnici so bili srečnejši domači rokometaši, pri izidu 25:25 pa je odločilni zadetek za Novomeščane dosegel Aljaž Lavrič. V Krkini ekipi sta bila najbolj učinkovita Jan Jurečič z osmimi in Lavrič s šestimi goli, vratar Aleksandar Tomić pa je zbral kar 21 obramb.

V Trebnjem so gostje iz Škofje Loke dobro odprli tekmo, vodili ves prvi polčas in na odmor odšli s prednostjo treh golov. A domačini, ki so sicer na lestvici uvrščeni tri mesta nižje od tokratnih konkurentov, se niso zlahka predali. V drugem delu so zaigrali bolj zbrano in hitro izničili prednost gostov, Klemen Sašek je v 34. minuti zadel za priključek na 12:12. Ločani so jim v nadaljevanju bežali za gol ali dva, deset minut pred koncem so preko Alena Šibanca znova pobegnili na plus 3 (21:18). Trebanjci so vseskozi lovili priključek in ga preko Miloša Djurdjeviča minuto pred koncem tudi dosegli (23:23). Prvi strelec Trima je bil s petimi goli Tevž Grandovec.

Dobova v tej sezoni kaže silno všečne in učinkovite predstave, v devetem krogu pa se je zelo dobro kosala z gostujočim Koprom, ki v odsotnosti Celja in Velenja v prvem delu državnega prvenstva sodi med bolj potentne ekipe na domačem prizorišču. Primorska ekipa si je zmago izborila v izdihljajih tekme, odločilni gol pa je prispeval Žiga Smolnik. Prva polovica tekme se je razpletla po okusu primorskih rokometašev, ki so bolj ali manj nadzorovali tekmece iz Posavja. Dobovčani so v drugem polčasu prikazali veliko bolj udarno predstavo in v 32. minuti povedli s 14:13. V nadaljevanju se je razplamtel ogorčen boj za vsak košček igrišča, v šahovskem boju pa so več preudarnosti v odločilnih trenutkih tekem prikazali izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića. Med Dobovčani je največ zadetkov – sedem dal Izidor Hotko.

Vodilni rokometaši iz Ribnice so doma v osrednji tekmi kroga na kolena položili v minulih sezonah veliko uspešnejše tekmece iz štajerske prestolnice. Izbranci domačega stratega Roberta Beguša so podjetno začeli obračun in že po devetih minutah povedli s 5:1, a gostitelji niso vrgli puške v koruzo. Počasi so ujeli pravi ritem in se hitro približali na dva gola zaostanka (6:8), navkljub dokaj izenačeni predstavi pa niso mogli bližje. Gostitelji so igrali zelo preudarno, vseskozi so imeli od dva do štiri gole prednosti, Mariborčanom pa v nobenem trenutku niso omogočili, da bi jim bolj resno zadihali za ovratnik. Na koncu so slavili za tri gole. V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Janez Skušek z devetimi in Patrik Leben s šestimi goli.

Novomeščani v prihodnjem krogu gostila trebanjski Trimo, rokometaši iz Dobove bodo gostovali v Mariboru, ribniški Riko pa bo gostoval v Slovenj Gradcu. Vse tekme bodo v sredo, 9. novembra.