Včeraj Vtičeva peta. Kako bo danes?

3.12.2016 | 09:45

Lillehammer - Maja Vtič je na včerajšnji uvodni tekmi nove sezone svetovnega pokala v smučarskih skokih v Lillehammerju osvojila peto mesto (93,5 in 90,5 m, 242,3 točke), zmagala je Japonka Sara Takanaši (95 in 99,5 m, 271,3 točke). Vtičeva si je po prvi seriji s skokom delila četrto mesto, a je bila nato v finalu tri metre krajša in izgubila eno mesto.

Na desetem mestu je končala Ema Klinec (90 in 88 m, 229,8), v finale se je uvrstila tudi Špela Rogelj, ki je bila 15. (87 in 86,5 m, 218,4). Na 33. mestu je brez druge serije ostala Katja Požun (78 m, 90,6). V četrtkovih kvalifikacijah sta izpadli Urša Bogataj in Nika Križar.

Danes skakalke v Lillehammerju čaka še druga tekma, začela se bo ob 15. uri. Sicer pa bodo v letošnji sezoni nastopila na več tekmah pokala kot v minuli zimi, še pred nastopom na svetovnem prvenstvu konec februarja v Lahtiju na Finskem pa bodo sredi februarja tekmovale pri nas, na Ljubnem.