Ribničani ostajajo na vrhu, poraz Krke

4.12.2016 | 09:30

Novo mesto - Z zmago nad Izolo Ribnica ostaja na vrhu prve slovenske rokometne lige. Krka je izgubila v Ormožu, a ostaja tretja, Dobova in Trimo pa sta remizirala.

Riko Ribnica : Istrabenz Plini Izola 34:25 (14:10)

Obračun vodilne in zadnjeuvrščene ekipe se je razpletel po pričakovanjih, torej s 14. zaporednim porazom izolskega moštva.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so po zmagoslavju nad romunskim Temišvarom še vedno pod vtisom zgodovinskega napredovanja v skupinski del pokala EHF. V tem tednu so dobili svoje tekmece v drugem najmočnejšem klubskem tekmovanju na evropskih tleh (francoski Saint-Raphael, danski GOG Gudme in nemški Füchse Berlin), na obračunu s primorskimi tekmeci pa se niso pretirano utrudili in so zlahka osvojili obe točki.

Beguš je dokaj enakovredno porazdelil minutažo med svojimi varovanci, ki se niso pretirano naprezali, navkljub temu pa so zanesljivo osvojili novi dve točki. Reprezentanta Jan Grebenc in Nik Henigman sta bila s šestimi goli najbolj učinkovita domača strelca, toliko zadetkov je v gostujoči dosegel tudi Kristjan Jurič.

* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban, Fink 2, Grebenc 6, Knavs 1, Henigman 6, Skušek, Pucelj 2, Pahulje 4, Nosan, Kovačič 4, Erak 2, Kljun 4, Kulenović 2, Košmrlj 1.

* Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič 6 (4), Stopar 4, Božič 2, Beganović 3, Žgavec 1, Zorič-Stepančič, Čolić, Logar, Kecman, Vuković 4, Poberaj 1, Radojević 4, König, Madžarevič.

Dobova : Trimo Trebnje 30:30 (15:15)

Obračun ekip s sredine prvenstvene lestvice se je končal z delitvijo točk. Za Dobovčane je bil to prvi neodločen izid v sezoni, medtem ko za Trebanjce, ki imajo dve točki manj od današnjih tekmecev, že tretji. Tekma je bila bolj ali manj ves čas izenačena, v prvem polčasu sta se ekipi ločili za največ dva zadetka, domači so "pobegnili" dvakrat, Trebanjci pa enkrat, podobno pa je bilo tudi v drugem delu.

Pri Dobovi je s kar 14 zadetki izstopal Izidor Hotko, pri gostih pa je bil z devetimi najboljši Matic Kotar.

* Dobova: Miklavčič 2 (1), Zafran 2, Rožman , K. Humek, L. Humek, Seferovič 8, Toporišič, Hardovič 1, Prezelj, Supančič, Koprivc 3, Kučič, Ciglar, Smojver, Hotko 14, Blaževič.

* Trimo Trebnje: Cvetko 2, Djurdjevič 2, Florjančič 3, Grojzdek, Murčehajič 1 (1), Udovič 2, Grandovec 3, Vencelj, Kotar 9 (2), Sikošek Pelko, Sašek 7, Mlakar 1, Horžen, Mikec, Brana, Urbič.

Jeruzalem Ormož : Krka 30:26 (15:14)

Obračun na Hardeku se je končal z zmagoslavjem domačih rokometašev, ki so na kolena položili tretjeuvrščene Novomeščane. "Vinarji" iz Ormoža ostajajo v zgornji polovici prvenstvene lestvice, Dolenjcem pa so se približali na vsega dve točki.

V prvem polčasu se je na igrišču odvijal izenačen in negotov boj, gostitelji pa so si odločilno prednost priigrali sredi drugega polčasa, ko so povišali na 25:16. Prednosti šestih golov niso izpustili iz rok, bojevito tekmo - gostitelji so imeli 24, gosti pa 16 minut izključitev - so brez stresnih trenutkov pripeljali do srečnega konca.

V domači ekipi sta Bojan Čudič in Rok Žuran dosegla po sedem golov, v gostujoči pa David Didovič in Jan Irman pa po pet zadetkov.

* Jeruzalem Ormož: Balent, Šutalo, Kavčič 2, Petrovič, Ocvirk, Zidarič, Čudič 7, Ciglar, Grabovac, Žuran 7, Kocbek 3, Balent, Kosi 4, Ozmec 2, Mesarič 2, Hebar, Cirar 3.

* Krka: Brajer, Nunčič, Tomić, L. Rašo 2, Jurečič 4, Lavrič 3, Didovič 5, Okleščen 3, Pršina, Irman 5, Jakše 3, Udovič, D. Rašo, Bezgovšek, Adamčič, Klobčar 1.