Ribničani izgubili v prvem krogu končnice za prvaka

20.3.2017 | 09:00 | STA, M. M.

ilustrativna slika (Foto: Grega Wernig / m24.si)

Velenje - Velenjčani so po dokaj neuspešni mednarodni sezoni - prek kvalifikacijskega turnirja v slovaškem Prešovu se niso prebili v evropsko ligo prvakov, v regionalni ligi Seha pa so končali na šestem mestu z vsega šestimi zmagami - zmagovito začeli nastope v končnici za prvaka. V svoji Rdeči dvorani so sinoči na kolena položili tekmece iz Ribnice z 29:25 (16:13) in na vrhu prvenstvene lestvice ujeli Celjane in Koprčane.

"Ose" so dobro odprle tekmo in si po desetih minutah priigrale tri gole prednosti (6:3), a nato so pravi ritem ujeli tudi njihovi tekmeci iz dežele suhe robe, ki so šest minut kasneje izenačili na 7:7, v 19. minuti pa - navzlic odsotnosti svoje pomembnega člena, a poškodovanega Patrika Lebana - celo povedli z 9:8. Večji del prvega polčasa je minil v izenačeni igri, v sami končnici pa so bolje zaigrali varovanci domačega trenerja Boruta Plaskana in se na velik odmor podali s prednostjo treh golov (16:13).

Ribničani so v drugem polčasu malce padli. Velenjčani so to s pridom izkoristili in v 41. minuti prvič na dvoboju povedli s petimi goli (22:17), a izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša se niso predali in so jim v 47. minuti vnovič zadihali za ovratnik (23:22). Po Plaskanovi minuti odmora so Velenjčani zadeve postavili na pravo mesto, v prelomnih trenutkih dvoboja so zaigrali dovolj preudarno za prvo zmago v končnici za prvaka.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Matjaž Brumen z devetimi in Gregor Potočnik s petimi goli, v ribniški pa so Janez Skušek, David Kovačič in Alen Kulenović dosegli po štiri zadetke.

Ribniška zasedba bo v prihodnjem krogu v sredo, 22. marca gostovala v Celju, velenjska pa v soboto, 25. marca, v Novem mestu.

Gorenje Velenje - Riko Ribnica 29:25 (16:13)

* Rdeča dvorana, sodnika: Majer (Trebnje) in Žibret (Trbovlje).

* Gorenje Velenje: Ferlin, Zaponšek, Cehte 1, Medved 2, Haseljić, Ovniček 4, Levc, Stojnić, Toskić 2, Mitrović, Potočnik 5, Golčar 4, Kleč 1, Gams 1, Nosan, Brumen 9 (6).

* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Horvat, Fink 1, Grebenc 2, Knavs, Henigman 3, Skušek 4 (3), Pucelj 2, Pahulje, Nosan 3 81), Kovačič 4, Kljun 1, Setnikar 1, Kulenović 4, Košmrlj.

* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 6 (6), Riko Ribnica 4 (4).

* Izključitve: Gorenje Velenje 10, Riko Ribnica 10 minut.