Tokrat je uspelo le Trebanjcem

26.3.2017 | 09:15 | I. V.

Novo mesto - Rokometni prvoligaši so v skupini za prvaka odigrali drugi, v skupini za obstanek pa tretji krog drugega dela prvenstva. Izmed dolenjskih moštev so tokrat zmagali le Trebanjci, ki so že v petek doma visoko s 30:17 premagali zadnjeuvrščeno Izolo.

Poraza Krke proti Gorenju, ki so mu bili vse do 40. minute Novomeščani povsem enakovredni, in Ribnice, ko jo drevi čaka tekma v Berlinu s prvouvrščenim moštvom skupine A pokala Evropske rokometne zveze, proti Celju Pivovarni Laško sta bila pričakovana.

Napeto je bilo le v Dobovi, kjer so domačini v dvoboju z v skupini za obstanek vodilnimi Mariborčani ob polčasu celo vodili za dva zadetka, a je gostom v končnici uspelo uiti za tri zadetke prednosti in tekma je bila odločena.

Tekmo v Novem mestu so bolje začeli Krkini rokometaši, ki so vodili vse do enajste točke, a so Velenjčani končnico prvega polčasa odigrali bolje in odšli na odmor s kar štirimi zadetki prednosti, a se Novomeščani še niso predali. V 37. minuti so se z zadetkom Grege Okleščna vrnili v igro in zaostajali le še za dva zadetka, potem pa so gostje prestavili v višjo predstavo in tekma, ki jo je zaznamovala tudi poškodba kolena Vida Levca, je bila hitro odločena.