Še en boleč poraz

12.11.2017 | 08:45 | B. B.

Milošu Pešiču je s 44 točkami uspel drugi najboljši strelski dosežek v  zgodovini lige. Pred njim je le Shawn King, ki je aprila 2010 dosegel 45  točk. (Foto: Kvirina Martina Zupanc, spletna stran KK Šentjur)

Milošu Pešiču je s 44 točkami uspel drugi najboljši strelski dosežek v zgodovini lige. Pred njim je le Shawn King, ki je aprila 2010 dosegel 45 točk. (Foto: Kvirina Martina Zupanc, spletna stran KK Šentjur)

Šentjur - Košarkarji Krke tudi po tekmi 6. kroga lige Nova KBM ostajajo pri zgolj eni zmagi v domačem prvenstvu. Na gostovanju pri Šentjurju so izgubili po podaljšku. Gostitelji so bili boljši s 104:101 (18:25, 35:51, 66:72, 91:91).

Krka je sredi druge četrtine vodila že 20 točk ob polčasu pa za 16, a je v drugem polčasu močno popustila in Šentjurju dovolila preobrat. Še 29 sekund pred koncem 40. minute je imela prednost Krka treh točk, podaljšek pa je osem sekund kasneje priigral Miloš Pešič, ki je bil s 44 točkami (za tri 7/10, za dve 8/10) z naskokom najboljši mož tekme.

Tim Osolnik je ob zvoku sirene zapravil met za zmago Krke, v podaljšku pa je tekmo v prid Šentjurja odločil Marko Popadić, ki je 19 sekund pred koncem zadel dva prosta meta, Domen Bratož na drugi strani ob zvoku sirene zgrešil met za tri točke.

* Dvorana OŠ Hruševec Šentjur, gledalcev 400, sodniki: Grbić (Ljubljana), Rener (Koper), Pohleven (Maribor).

* Šentjur: Jereb 8 (4:4), Bolčina 6 (2:2), Popadić 24 (15:15), Pešič 44 (7:8), Maček 4 (1:2), Williams 6 (0:1), Fernandez 12 (8:9).

* Krka: Marinelli 7 (2:2), Kovačevič 21 (3:3), Jošilo 16 (5:6), Đapa 11 (3:4), Cinac 13 (1:2), Osolnik 8 (1:1), Bratož 4 (2:2), Dimec 15 (3:6), Fifolt 6 (2:6).

* Prosti meti: Šentjur 37:41, Krka 22:32.

* Met za tri točke: Šentjur 11:25 (Pešič 7, Popadić 3, Maček), Krka 15:33 (Kovačevič 6, Jošilo 3, Đapa in Cinac 2, Marinelli, Osolnik).

* Osebne napake: Šentjur 29, Krka 40.

* Pet osebnih: Jošilo (40.), Cinac (41.), Jereb (42.), Kovačevič (43.), Pešič (44.), Dimec (44.), Fifolt (44.), Osolnik (45.).