Znova na prvem mestu na prvenstveni lestvici

16.4.2018 | 08:10 | STA, M. M.

Koper - Rokometaši Kopra 2013 in Rika Ribnice so se v 5. krogu končnice lige NLB (skupina od 1. do 6. mesta) razšli z neodločenim izidom 28:28 (16:15). Ribničani so po osvojeni točki znova zasedli prvo mesto na prvenstveni lestvici in imajo - ob dveh tekmah več - točko prednosti pred drugouvrščenimi Celjani, medtem ko so se Koprčani tretjeuvrščenim Velenjčanom približali na vsega točko.

Obračun v Bonifiki so bolje pričeli igralci iz dežele suhe robe in si po šestnajstih minutah priigrali dva gola prednosti (9:7), a so gostitelji odgovorili na najboljši možni način in jih pet minut kasneje ujeli (11:11), v 23. minuti pa po zadetkih Marka Matijaševiča in Adama Bratkoviča povedli s 13:11.

Do konca tekme se je nato odvijal ogorčen in neizprosen boj za vsak košček igrišča in jasno je bilo, da bodo v končnici odločale malenkosti, navdih posameznikov, kanček sreče ...

V 57. minuti so bili tekmeci poravnani (26:26), v prelomnih trenutkih dvoboja pa je kazalo bolje Ribničanom, ki so v zadnji minuti - po golu Nika Henigmana - imeli prednost enega gola, poln izkupiček pa jim je v izdihljajih tekme odščipnil Bratkovič in z natančnim strelom s sedmih metrov izenačil na 28:28.

V koprski ekipi sta bila najbolj učinkovita Bratkovič z enajstimi in Aleks Vlah s šestimi goli, v ribniški pa sta Henigman in Blaž Nosan dosegla po šest zadetkov.

Koprska zasedba bo 21. in 22. aprila nastopila na zaključnem turnirju pokala Slovenije v Ljutomeru. Naslednjo tekmo končnice bo igrala v sredo, 25. aprila, ko se bo v zaostali tekmi 2. kroga v gosteh pomerila s Celjem Pivovarno Laško, tri dni kasneje pa bo gostila velenjsko Gorenje. Ribniška ekipa bo v soboto, 28. aprila, gostovala v Novem mestu.

Koper 2013 - Riko Ribnica 28:28 (16:15)

* Dvorana Bonifika, gledalcev 1700, sodnika: Kavalar (Celje) in Nahtigal (Ljubljana).

* Koper 2013: Kocjančič, Postogna, Dolenc, Breznikar, Vlah 6, Krečič, Matijaševič 1, Poklar 3, Moljk 1, Rapotec, Sokolič 5, Marić, Sever 1, Planinc, Stopar, Bratkovič 11 (4).

* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Horvat, Fink, Vujačić 2, Knavs, Henigman 6, Skušek 5 (3), Koprivc 2, Pahulje, B. Nosan 6, Kovačič 4, Kljun 3, M. Nosan, Setnikar, Košmrlj.

* Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (4), Riko Ribnica 3 (3).

* Izključitve: Koper 2013 8, Riko Ribnica 8 minut.