Tesen dvoboj Dobovčanom

25.9.2022 | 08:20 | STA; M. K.

Sobota je postregla s tremi zanimivimi obračuni v Ligi NLB. Dve točki so si priigrali Mariborčani, Ormožani in Dobovčani, nihče pa ni zmagal z več kot tremi goli prednosti. Varovanci Luke Žvižeja so v Kopru z 28:25 ugnali gostitelje, ekipa Jeruzalema Ormoža je bila doma za gol boljša od Slovenj Gradca (35:34), zasedba Dobove pa je z 29:26 premagala SVIŠ Ivančno Gorico.

V nedeljo bo na sporedu še zadnji obračun tretjega kroga in sicer derbi med Gorenjem Velenjem in Celjem Pivovarno Laško.

RK DOBOVA : RK SVIŠ IVANČNA GORICA 29:26 (15:14)

Mlakar (4) in Šukić po 7; Sašek in Cirar po 6.

STATISTIKA

Zasedbi iz Posavja je na uvodnih dveh tekmah spodrsnilo proti tekmecema iz Trebnjega in Škofje Loke, tokrat pa je na kolena po hudem boju položila ekipo iz Ivančne Gorice, ki je na uvodnih dveh tekmah obakrat remizirala. V Dobovi se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Večji del obračuna je bila v prednosti domača zasedba, a gostujoča ji je vseskozi dihala za ovratnik.

V 51. minuti je bila tekma povsem odprta, nato pa so varovanci domačega trenerja Damjana Radanoviča pri vodstvu s 24:23 naredili delni izid 2:0 in povedli s 26:23, lepo prednost pa zadržali do konca izenačenega obračuna.

V domači ekipi sta blestela Željko Šukić in Klemen Mlakar s po sedmimi goli, v gostujoči pa sta Benjamin Cirar in Klemen Sašek dosegla po šest zadetkov.

Zasedba iz Dobove bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, zasedba SVIŠ Ivančne Gorice pa bo gostila Trimo Trebnje.