Krško do točk na zaostali tekmi in po velikem preobratu

27.10.2022 | 10:00 | STA; M. K.

Krško - Nogometaši Krškega so na zaostali tekmi 9. kroga 2. SNL na domačem igrišču premagali Roltek Dob s 3:2. Do treh točk, s katerimi so pobegnili z začelja lestvice, so prišli po velikem preobratu, saj so gosti po prvem polčasu vodili z 2:0, oba gola je dosegel Gašper Černe.

Za četrto zmago Krčanov, ki so jo zabeležili z igralcem manj, saj je sodnik zaradi drugega rumenega kartona v 47. minuti izključil Josipa Marinića, so poskrbeli Oliver Patrak, Grance Shimba Olamba in Miloš Gordić, ki je v 86. minuti izkoristil enajstmetrovko.

* Izid:

Krško - Roltek Dob 3:2 (0:2)

* Krško, gledalcev 150, sodniki: Matković, Brezar, Jamnik.

* Strelci: 0:1 Černe (26.), 0:2 Černe (33.), 1:2 Patrak (69.), 2:2 Shimba Olamba (82.), 3:2 Gordić (86., 11-m)

* Krško: Ribič, Musa (od 46. Lovrić), Marinić, Hanžek (od 46. Shimba Olamba), Barišić, Antunović (od 75. Regović), Brekalo (od 90. Brdić), Petrak, Arapović, Rudonja, Gordić.

* Dob: Fermišek, Avbelj, Vrhovnik, Šipek (od 64. Kasnik), Gajič (od 86. Levec), Černe, Kunstelj (od 72. Dajčman), Petek, Makovec, Židan, Krupić (od 72. Ciglar).

* Rumeni kartoni: Marinić, Antonović, Shimba Olamba, Arapović, Barišić, Gordić, Petrak; Krupić, Vrhovnik, Ciglar.

* Rdeči karton: Marinić (47.).