29.10.2022 | 09:30 | Besedilo in fotografije: R. N.

Novo mesto - Nogometaši Krke so v derbiju 14. kroga druge lige včeraj na domačem igrišču izgubili z 0:2 proti Rogaški, ki jim zdaj beži za štiri točke. To je bil drugi zaporedni poraz Novomeščanov, v naslednjem krogu pa jih čaka gostovanje pri Aluminiju.

Mesec oktober za krkaše ni potekal po pričakovanjih. Dobili so le lokalni derbi s Krškim, dvakrat igrali neodločeno in kar trikrat izgubili. Pred tem pa so nanizali izjemen niz 23 tekem brez poraza, če štejemo tudi prejšnjo sezono.

Rogaška je v Novo mesto pripotovala s popotnico sedmih zaporednih zmag in enega neodločenega izida, ki so ga vknjižili na zadnji tekmi s Primorjem. Statistika pred srečanjem je pokazala, da letos na gostovanjih še niso okusili grenkobe poraza, na drugi strani pa Krka še ni izgubila tekme doma.

A proti nogometašem iz Rogaške Slatine ni dobro začela, saj je morala že v 7. minuti pobrati žogo iz svoje mreže. Malo je manjkalo, pa bi Dolenjci nekaj trenutkov zatem izenačili, a je Hamza Mešanović po podaji z desnega kota zadel le vratnico. Krka je bila še bližje zadetku sredi prvega polčasa, ko se je po podaji z levega kota žoga odbila do kapetana Lea Ejupa, ki je hitro sprožil in že premagal gostujočega vratarja, vendar mu je veselje na golovi črti preprečil eden od branilcev Rogaške. Vse je kazalo, da bodo gostje na odmor odšli z minimalno prednostjo, a v izdihljajih prvega polčasa so še drugič zatresli mrežo domačih.

V nadaljevanju srečanja je Krka še bolj pritisnila na vrata Slatinčanov. Po natančni globinski podaji Ejupa se je sam pred vratarjem gostov znašel Matic Marcius, ki je v drugem polčasu v napadu zamenjal nerazpoloženega Dina Kapitanovića, a ni uspel doseči zadetka. Dolenjci so se trudili, da bi zmanjšali zaostanek, a se izid do konca ni več spremenil.