8.1.2023 | 09:30

Rokometašice Mlinotesta Ajdovščine so včeraj vknjižile novo zmago.

Ana Abina, ki je pred leti igrala za novomeško Krko, je vseh šest zadetkov zadala v prvem polčasu.

Novo mesto - Novomeške rokometašice včeraj niso bile kos nasprotnicam iz Ajdovščine, ki so v dvorani OŠ Stopiče prepričljivo osvojile novi dve točki. Ajdovke so si že v prvem polčasu nabrale visoko prednost, zato njihova zmaga v nadaljevanju ni bila vprašljiva (33:18).

Rokometašice Mlinotesta Ajdovščine, ki so v tej sezoni doživele le en poraz proti ljubljanskemu Krimu, so bile pred začetkom obračuna z Novomeščankami favoritinje na papirju, kar so tudi upravičile na igrišči. Hitro so povedli s 7:1, zato je domači trener Gašper Kovač v 8. minuti že vzel minuto odmora. Krkašice so težko prebijale čvrsto obrambo gostij, pri katerih se je v vratih razigrala še Klara Hrovatič. Na drugi strani so Ajdovke brez težav polnile gol Novomeščank, v prvem polčasu sta največ zadetkov dosegli Ana Abina (6) in Živa Čopi (4), nekdanji članici novomeške Krke.

Prednost Mlinotesta Ajdovščine je v 25. minuti narasla že na 15:4, deset minutni strelski post Novomeščank pa je nato prekinila Tjaša Smonkar. Ob polčasu so krkašice zaostajale že za dvanajst zadektov (7:19), tekma je bila odločena, zato so v nadaljevanju priložnost dobile tudi igralke, ki običajno manj igrajo.