Tudi Rovan gre na svetovno prvenstvo

1.8.2009 | 20:00

Jure Rovan (Foto: I. Vidmar)

Maribor, Brežice - Prvi dan atletskega državnega prvenstva v Mariboru so dolenjski in posavski atleti osvojili kopico medalj, med najbolj zadovoljnimi pa je prav gotovo Brežičan Jurij Rovan, ki si je s preskočeno normo 555 cm in naslovom državnega prvaka dokončno zagotovil nastop na svetovnem prvenstvu v Berlinu, kjer bo imela brežiška atletika tako kot lani na olimpijskih igrah v Pekingu dva atleta.

Medtem ko ima prvi brežiški udeleženec prvenstva olimpionik Primož Kozmus tekmo na prvenstvu jutri, je zlato za Brežice poleg Rovana osvojila tudi mladinska svetovna prvakinja Barbara Špiler, ki je bila tokrat daleč od rekorda, ki ga je na istem stadionu dosegla v torek.

Napeto pričakovan je bil tudi dvoboj najhitrejših Slovencev Matica Osovnikarja in Novomečana Gregorja Kokaloviča, ki ga je kljub temu, da je Kokalovič izenačil svoj osebni rekord 10,48, suvereno z 10,22 dobil Osovnikar. Priložnost, da se mu oddolži za današnji poraz pa bo imel Kokalovič jutri na 200 m, kjer ima letos najboljši izid v Sloveniji.

Izidi:

* moški:

- 100 m (+2,4 m/s):

1. Matic Osovnikar (Mass) 10,22

2. Gregor Kokalovič (Krk) 10,48

3. Dejan Škoflek (Vel) 10,65

- 400 m:

1. Željko Vincek (Hrv) 46,52

2. Erik Voončina (Pos) 47,30

3. Uroš Jovanovič (B20) 47,85

4. Jure Kovač (Tri) 48,65

- 1500 m:

1. Peter Kastelic (Dom) 3:54,90

2. Mitja Krevs (Krk) 3:55,46

3. Vid Zevnik (Fit) 3:58,90

- 5000 m:

1. Roman Kejžar (Mass) 14:57,10

2. Peter Letnar (Mass) 15:00,25

3. Jan Breznik (Fit) 16:09,02

- 110 m ovire (+1,7 m/s):

1. Jurica Grabušič (Hrv) 13,61

2. Damjan Zlatnar (Mass) 13,74

3. Luka Križaj (Kro) 14,58

4. Uroš Kogal (Šta) 14,95

- 4 X 100 m:

1. Triglav 42,23

2. Mass 42,24

3. Kronos 42,26

- palica:

1. Jure Rovan (Fit) 5,55

2. Jure Batagelj (Gor) 5,20

3. Andrej Poljanec (Krk) 5,20

- daljina:

1. Marko Prugavečki (Hrv) 7,73

2. Boštjan Fridrih (ASb) 7,58

3. Rok Viler (Nak) 7,37

...

5. Lenart Grkman (Kro) 7,14

- krogla:

1. Miran Vodovnik (ASB) 20,12

2. Luka Gorjup (Kro) 16,10

3. Dejan Dokl (Ptu) 15,52

- kopje:

1. Matija Kranjc (Mass) 74,83

2. Robert Teršek (Mass) 67,50

3. Borut Narat (Kro) 64,38

* ženske:

- 100 m (+1,2 m/s):

1. Tina Murn (Tri) 11,53

2. Pia Tajnikar (Mass) 11,69

3. Tina Jureš (Pan) 11,71

- 400 m:

1. Urška Klemen (Kla) 55,83

2. Jolanda Čeplak (Kla) 55,93

3. Danijela Đumič (Kla) 56,16

- 1500 m:

1. Petra Šink (Tri) 4:28,28

2. Maja Mohorovič (Krk) 4:51,71

3. Ajda Sitar (Dom) 5:00,38

- 5000 m:

1. Mateja Golenač (Kla) 18:25,06

2. Pina L. Vidmajer (KAK) 19:13,10

3. Petra Race (Ble) 19:36,73

- 100 m ovire:

1. Marina Tomič (Kla) 13,52

2. Radmila Vukmirovič (Gor) 13,68

3. Sara Strajnar (Mass) 14,25

- 4 X 100 m:

1. Triglav 47,02

2. Mass 48,07

3. Koper 55,54

- višina:

1. Maruša Černjul (Kla) 1,77

2. Tina Kralj (Kro) 1,71

- troskok:

1. Marija Šestak (Mass) 14,20

2. Snežana Rodič (Gor) 13,60

3. maja Bratkič (Gor) 13,06

- disk:

1. Dragana Tomašević (Srb) 59,18

2. Tamara Stojkovič (Kro) 45,11

3. Mateja Kocjančič (Kop) 37,16

- kladivo:

1. Barbara Špiler (Fit) 60,86

2. Ana Sušec (Kro) 55,09

3. Špela Hus (Kla) 39,16

I. V.

Komentiraj prispevek

Za komentiranje tega članka morate biti prijavljeni.

Prijava