atletika

Uvrstitve brežiških in novomeških atletov na dvoranskem mitingu

31.1.2010 | 09:55 | M. M., STA

Zagreb - Na včerajšnjem dvoranskem mitingu v Zagrebu je bil prvi v troskoku Martin Gradišek iz atletskega kluba Krka, ki je s 14,55 m ugnal tudi hrvaškega državnega prvaka Ivana Mitrovića. V finalu A na 60 m je bil tretji njegov klubski kolega Gregor Kokalovič (6,92), na 60 m ovire je bil četrti Simon Blatnik (9,10). Mladi Blaž Brulc (Krka) pa se je v kvalifikacijskem teku s časom 7,12 s uvrstil v B finale.

Tretje mesto je v suvanju krogle osvojil Marko Špiler iz brežiškega kluba (15,32 m). V skoku s palico je bila tretja njegova klubska kolegica Tjaša Hojnik (3,40 m), članica novomeške Krke Mateja Drobnič pa je bila v isti disciplini šesta (3,20 m).

Ob tem iz AK Krka še sporočajo, da je včeraj na pionirskem državnem prvenstvu v Ljubljani (U-16) ) tekmoval tudi njihov Ahac Moretti, ki je v skoku v višino s 184 cm postavil osebni rekord in osvojil naslov državnega prvaka.