atletika

Srpčičevo zlato in petkrat bron

23.2.2010 | 12:00 | I. V.

Brežice, Novo mesto - Slovenski atleti so konec minulega tedna za naslove dvoranskih prvakov tekmovali v dvoranah  v Ljubljani, Slovenski Bistrici in na Dunaju, kjer je brežiški mnogobojec Tadej Srpčič s četrtim najboljšim izidom vseh časov v Sloveniji osvojil naslov prvaka v sedmeroboju. Srpčič je v skoraj vseh disciplinah popravil osebne rekorde in zbral 4716 točk (daljina 697 cm,  60 m 7,25, krogla 12,16 m, višina 178 cm, 60 m ovire 8,87, palica 370 cm, 1000 m 3:09,17). S 4280 točkami je drugo mesto zasedel Simon Blatnik iz novomeške Krke.

Šprinterji in skakalci so nastopili v Ljubljani, kjer so dolenjski in posavski atleti osvojili tri bronaste medalje. Kljub temu, da sta šprinterja Kokalovič in Jovanovič tekla po svojih najboljših možnostih, sta preizkušnjo na 60 m končala na tretjem oziroma četrtem mestu. Najboljši slovenski šprinter Matic Osovnikar je bil s 6,72 za konkurenco nedosegljiv, boj za drugo mesto pa je bil izjemno izenačen, saj so se v vsega treh stotinkah sekunde zvrstili kar trije tekači.

Zelo solidno sta v Ljubljani nastopila tudi Martin Gradišek v troskoku in Kaja Glavač v troskoku, precej pa za svojimi sposobnostmi zaostaja brežiška skakalka ob palici Tjaša Hojnik, ki za svojim najboljšim izidom na prostem v dvorani zaostaja kar za 32 cm. Izidi, moški, 60 m: 3. Gregor Kokalovič (Krka) 6,88, 4. Uroš Jovanovič (Baza 20) 6,89; troskok: 3. Martin Gradišek (Krka) 14,64; ženske, palica: 8. Tjaša Hojnik (Fit Brežice) 340; troskok: 3. Kaja Glavač (Baza 20) 12,28.

V Slovenski Bistrici so se pomerili najboljši v suvanju krogle. Obetavni Brežičan Marko Špiler je kroglo sunil natanko 16 metrov in med člani osvojil tretje mesto, Kristina Krnc iz novomeške Krke pa je bila med članicami z 8,08 m prav tako tretja.