košarka

Krkino moč občutili tudi Mariborčani

13.4.2011 | 09:30 | R. N.

Krka : Maribor Messer 92:59 (17:14, 45:32, 63:46)

Bojan Krivec je z devetimi zaporednimi točkami sredi druge četrtine poskrbel za prvo občutnejšo prednost košarkarjev Krke.

Najboljši strelec domačih je bil Christopher Booker, ki je tudi s takšnimi zabijanji dosegel 24 točk.

Novo mesto - Košarkarji Krke so sinoči v 6. krogu lige Telemach na domačem igrišču zabeležili še eno visoko zmago. Z 92:59 so bili prepričljivo boljši od košarkarjev Maribora, zmaga Krke pa niti za trenutek ni bila pod vprašajem.

Štajerci na tekmo sicer niso krenili z belo zastavo, vendar so korak z aktualnimi prvaki držali le v prvih desetih minutah srečanja, nato pa so varovanci trenerja Aleksandra Džikića upravičili vlogo favorita. Za prvo občutnejšo prednost Krke je poskrbel Bojan Krivec, ki najprej dvakrat lepo prodrl pod koš, nato zadel še trojko, serijo devetih točk pa je zaključil z dvema zadetima prostima metoma. Polčas so krkaši dobili s trinajstimi točkami razlike.

A kot je že v navadi, so Novomeščani v drugih dvajsetih minutah stopili na plin in razlika je bila iz minute v minuto večja. Ker je bilo srečanje pred zadnjo četrtino praktično že odločeno, je Džikić dal priložnost predvsem manjšim, nekaterim ključnim igralcem pa je namenil počitek. Goran Ikonić je na parket za stopil le v prvi četrtini in ni niti vrgel proti košu, medtem ko je Jure Balažič počival celo tekmo, saj si je na ponedeljkovem treningu nekoliko poškodoval hrbet.

Mladi igralci so popolnoma upravičili zaupanje trenerja Krke, med vsemi pa je svojo priložnost najbolj izkoristil Marko Kastelic, ki je v nekaj manj kot štirinajstih minutah dosegel 11 točk.

Krka se bo sedaj lahko v miru pripravljala na zaključni turnir jadranske lige, ko se bo v torek zvečer v polfinalu pomerila z večnim rivalom v zadnjih letih Unionom Olimpijo.

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev: 400, sodniki: Javor (Ljubljana), Gajšek (Trbovlje), Česen (Kranj).

* Krka: Ikonić, Rojc 4, Murič 6, Pavič 5 (1:2), Djordjević 10 (3:3), Dragić 10 (5:6), Booker 24 (6:6), Krivec 13 (4:4), Drobnjak 9 (3:3), Kastelic 11 (1:1).

* Maribor Messer: Horvat 5, Kadić 9 (3:4), Remus, Cej 2, Škornik 4, P. Brolih 10 (2:2), J. Brolih 4, Zolotić 19 (9:11), Šarkinović 6 (4:6).

* Prosti meti: Krka 23:25, Maribor Messer 18:23.

* Met za tri točke: Krka 5:19 (Kastelic 2, Djordević, Dragić, Krivec), Maribor Messer 3:22 (P. Brolih 2, Horvat).

* Osebne napake: Krka 22, Maribor Messer 27.