Krčani prvič izgubili, Belokranjci ponovno remizirali

12.9.2011

Krčani so zaradi poraza zdrsnili na tretje mesto prvenstvene lestvice. (Foto: B. B., arhiv DL)

Krško, Črnomelj - Nogometaši Krškega so v derbiju 5. kroga 2. SNL z 0:1 izgubili z vodilnim Aluminijem in z drugega mesta zdrsnili na tretje. Bela krajina pa je na domačem igrišču z ekipo Roltek Dob igrala 2:2 in tako v svojo statistiko vpisala še četrti zaporedni neodločen izid.

Krčani so se na gostovanju dobro upirali nogometašem Aluminija, ki so edini zadetek na tekmi dosegli v 73. minuti, ko je zadel Klemen Bingo. Na drugi strani so Črnomaljci pred domačimi gledalci srečanje začeli nekoliko slabše, saj so gostje v 21. minuti povedli, a le pet minut zatem je bil izid izenačen na 1:1. Za domače je z enajstmetrovke zadel Anto Pejić in do konca polčasa se rezultat ni spremenil. A nogometaši Rolteka so v drugi minuti drugega polčasa z zadetkom Jana Češnjevarja ponovno vodili, Belokranjci pa so v 65. minuti uspeli izenačiti - mrežo gostov je ponovno zatresel Pejić.

Že v soboto so novo zmago zabeležili nogometaši Krke, ki so na domačem igrišču s 3:0 premagali Zagorje. Za Novomeščane sta zadela Žan Cankar v 54. minuti ter Mitja Brulc v 55. in 86. minuti. Krkaši so se s tretjo prvenstveno zmago s tretjega zavihteli na drugo mesto, na vrhu 3. SNL zahod pa so še vedno nogometaši Ivančne Gorice, ki so v 4. krogu po treh zaporednih zmagah igrali neodločeno 1:1 z Jesenicami.

Ivančani se bodo v naslednjem krogu doma pomerili z ekipo Svoboda Ljubljana, medtem ko bo Krka gostovala pri moštvu Brda.