Krkaši v Domžalah boljši od Heliosa

11.3.2012 | 08:05 | STA, M. M.

Balažič je dosegel 17 točk. (Foto: R. N., arhiv DL)

Domžale, Novo mesto - V slovenskem obračunu v 24. krogu jadranske lige Aba je Krka sinoči v Domžalah z 92:82 premagala Helios, s čimer imata obe slovenski ekipi zdaj po sedem zmag in 17 porazov.

Na tekmi je že po izenačenem uvodu vse kazalo na zmago gostov iz Novega mesta. Ti so ob koncu prve četrtine povedli z 20:32, nato pa razliko nekajkrat povišali še za točko. V zadnjih minutah prvega polčasa pa so se gostitelji le zbrali in začeli Krkaše dohitevati. Na 40. točki sta bili ekipi vnovič poravnani, Sandi Čebular pa je gostitelje z uspešno izvedenim prostim mestom celo popeljal v vodstvo. Takrat je bilo jasno, da bo zmagovalec odločen po menjavi strani.

Tudi tretji del ni prinesel odločitve in gledalci v domžalskem Komunalnem centru so bili pred napeto končnico. V zadnjem delu pa so bili bolj zbrani državni prvaki iz Novega mesta, ki so se veselili prestižne zmage v slovenskem dvoboju. Domačim ni pomagal niti izredno razpoloženi Klemen Prepelič, ki je dosegel kar 32 točk, od tega šest trojk. Z meti z razdalje so bili zelo učinkoviti tudi Dolenjci, ki so v 16 poskusih izza črte zadeli kar 11 košev in imeli statistiko v tem elementu bistveno boljšo kot pa pri prostih metih (13:22).

Že v torek obe ekipi čakata nova obračuna. Domžalčani se bodo pomerili z izraelskim Maccabijem, Krko pa čaka tekma z Radničkim, ki je na gostovanju v Laškem včeraj dosegel svojo 12. zmago.

* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 1200, sodniki: Muhvić (Hrvaška), Juras, Glišić (oba Srbija).

* Helios: Besedič 3, Rebec, Pašalić 14 (2:3), Čebular 4 (4:8), Bubnič 13 (1:1), Močnik 2, Gorjanc, Petrovič 4, Črešnar 8, Gay 2, Prepelič 32 (8:9), Bolčina.

* Krka: Abdul Hamid 4, Lučić 10 (1:1), Rojc 4 (2:2), Petrov 3, Murić 4 (2:4), Pavič 7 (1:2), Nissim 12 (2:2), Dragić 12 (0:2), Krivec 12 (2:5), Balažič 17, Lalić 7 (3:4), Bratož.

* Prosti meti: Helios 15:21, Krka 13:22.

* Met za tri točke: Helios 9:32 (Prepelič 6, Pašalić 2, Besedič 1), Krka 11:16 (Balažič 3, Krivec 2, Nissim 2, Dragić 2, Petrov 1, Lučić 1).

* Osebne napake: Helios 26, Krka 23.

* Pet osebnih: Dragić (40.).