Ljubljana po podaljšku, Novomeščani vseeno zadovoljni

31.3.2012 | 18:00

Primož Jeralič je bil najboljši strelec novomeške vrste. (Foto: I. Vidmar)

V protinapadu gredo vozički zelo hitro, da košarkar zraven še tapka, pa zahteva precej spretnosti. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Čeprav so novomeški košarkarji na vozičkih, ki so davi v športni dvorani Marof pripravili zaključni turnir državnega prvenstva v košarki na vozičkih, na njem osvojili zadnje mesto, so bili zadovoljni, saj je bil njihov cilj, uvrstiti se med najboljše štiri, izpolnjen. Naslov državnih prvakov so osvojili Ljubljančani, ki so v dramatičnem finalu po podaljšku s 55:53 premagali Celjane.

Z Ljubljančani so se Novomeščani srečali v polfinalu in kasnejši državni prvaki so jih ugnali s 56:19. Tudi na tekmi za tretje mesto novomeški vozičkarji niso bili dorasli tekmecem, s katerimi so se kolikor toliko enakovredno kosali v prvi četrtini, ki so jo izgubili z 12:15. Mariborčani so bili na koncu boljši za 32 točk (33:65).

Najboljši strelec turnirja je bil Celjan Ostojič s 43 točkami, najboljši v novomeškem dresu pa Primož Jeralič z 20 točkami.