Trimo in Krško izgubila, Krka in Ribnica pa zmagala

15.4.2012 | 07:05

Rokometaši Krke, ki jim v rednem delu prvenstva ni šlo, v končnici blestijo, saj so dobili vse tri tekme in na lestvici celo vodijo. (Foto: I. Vidmar)

Trebnje - V četrtem krogu končnice državnega prvenstva v rokometu je v skupini za prvaka trebanjski Trimo gostoval v Mariboru pri Braniku, neposrednem tekmecu v boju za četrto mesto, in izgubil s 27:29, tako da ima zdaj  pred Mariborčani le še pet točk prednosti. Krčani so po pričakovanju izgubili tekmo v gosteh z vodilnim Velenjem (22:31). Bolje je šlo delo od rok dolenjskima moštvoma v skupini za razvrstitev od 7. do 11. mesta, kjer je Krka s 35:31 v gosteh premagala Šmartno, Ribničani pa so prav tako v gosteh z 31:29 ugnali Jeruzalem Ormož.

Tekmo v Mariboru so bolje začeli Trebanjci, ki so si priigrali tri gole prednosti. Na polovici prvega polčasa so jih gostitelji, ki jih vodi dolgoletni trener Trima Marko Šibila, vendarle ujeli in prevzeli pobudo, na odmor pa odšli z minimalno prednostjo. Začetek drugega polčasa je bil izenačen, potem pa je na sceno stopil mariborski vratar, ki je najbolj pripomogel, da so si Mariborčani priigrali prednost treh golov in prednost zadržali do konca srečanja.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Marko Tarabochia z osmimi in Mate Svalina s šestimi goli, pri gostih pa sta se izkazala Staš Skube z enajstimi in Miha Zarabec z osmimi zadetki.

Mariborska ekipa bo naslednjo tekmo igrala 20. aprila, ko bo gostovala pri Krškem, Trimo Trebnje pa bo 28. aprila na domačem igrišču gostil Celje Pivovarno Laško.