25.4.2012 | 23:45

Krka : Helios Domžale 77:76 (23:13, 41:32, 62:52)

Novo mesto - Na tekmi s Heliosom so košarkarji Krke svoje navijače ponovno pripeljali na rob obupa, a so se na koncu srečno izvlekli in si z zmago 77:76 na račun boljšega razmerja v prejetih in danih koših že zagotovili vsaj drugo mesto po rednem delu lige Telemach.

Novomeščani so izvrstno začeli tekmo in v prvem polčasu prevladovali nad tekmeci. Hitro so si priigrali sedem točk prednosti, v uvodu druge četrtine pa po trojki Simona Petrova povedli že s 30:15. Pozneje so prednost povišali tudi na 18 točk, a je zbranost v igri domačih malce padla že ob koncu polčasa, kar so Domžalčani izkoristili in zaostanek pred nadaljevanjem tekme prepolovili.

V tretji četrtini je Krka držala goste na varni razdalji, ves čas vodila za približno deset točk in s podobno razliko vstopila tudi v zadnjih deset minut. Takrat pa se je ustavilo, Helios je zaigral dobo v obrambi in dobre štiri minute pred koncem tekme je Gay s trojko Domžale povedel v vodstvo s 67:66.

Dve minuti in pol pred koncem je Besedič povišal prednost Heliosa na 74:68, na drugi strani pa je Dragić s prostih metov znižal zaostanek Krke na 70:74. Sledila je vrsta zapravljenih napadov na obeh straneh in šele 40 sekund pred koncem se je rezultat spet spremenil, ko je Balažič Krko vrnil v igro z zadetima prostima metoma za 72:74.

Takrat so se roke začele tresti Domžalam. Petrov je prestregel slabo podajo in si priboril dva prosta meta, s katerima je 24 sekund pred koncem izid poravnal na 74:74. Sledila je še ena napaka Heliosa, žogo je ukradel Nissim in ponovno s prostih metov popeljal Krko na 76:74. Na drugi strani je z enako mero vrnil Gray, Nissim pa je po prekršku zadel za 77:76. Ostalo je še nekaj sekund za napad Domžal, ki ga je s poskusom za tri točke zaključil Prepelič, a grdo zgrešil in slavje Krke se je lahko začelo.

V soboto čaka Krko obračun z Olimpijo za prvo mesto na lestvici in najboljši položaj v končnici, z zmago pa bi si krkaši tudi dokončno zagotovili naslednjo sezono ABA lige.

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 800, sodniki: Boltauzer (Limbuš), Javor (Ljubljana), Majkič (Hrastnik).

Krka: Lučić 8 (1:2), Petrov 8 (2:2), Murić 3 (1:1), Pavič 13 (3:6), Nissim 13 (3:4), Dragić 20 (4:6), Balažič 10 (8:10), Lalić 2.

Helios: Besedič 6 (1:2), Pašalić 10, Čebular 3, Bubnič 13, Močnik 5, Petrovič 12 (2:2), Črešnar 7 (1:2), Gay 7 (2:2), Prepelič 13 (4:4).

Prosti meti: Krka 22:31, Helios 10:12.

Met za tri točke: Krka 5:16 (Petrov 2, Dragić 2, Lučić), Helios 8:26 (Petrovič 2, Besedič, Čebular, Bubnič, Močnik, Gay, Prepelič).

Osebne napake: Krka 21, Helios 27.

Pet osebnih: Bubnič (40.), Pašalić (40.).

Besedilo in fotografije: B. B.