odbojka

21.10.2012 | 09:00 | I. V.

Štembergar je bil nerešljiva uganka za novomeški blok. (Foto: I. Vidmar)

Novomeški trener Nejc Rojc je med odmori poskušal vse, a ni šlo. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Odbojkarji Krke so sinoči doživeli drugi poraz v novi sezoni. S 3:1 jih je premagal kranjski Astec Triglav, čeprav bi se lahko končalo tudi drugače. Novomeščani so tekmo začeli slabo in prav nič jim ni uspevalo, niti izkušenemu kapetanu Luki Brulcu ne.

V prvem nizu so gostje hitro povedli s petimi točkami razlike, ob koncu niza pa že z 21:13, ko so so Novomeščani le opomogli in se gostom na koncu vsaj približali na 20:24, zelo podobno in z enakim izidom 20:25 se  je končal tudi drugi niz, sredi tretjega pa so Krkini odbojkarji končno le zaigrali tako, kot smo jih videli igrati na tekmah s Kropo, najprej so izenačilli na 12:12, potem pa povedli z 18:13 ter niz dobili z 25:20. Četrti niz je bil v bistvu še najbolj izenačen, domači navijači so še dolgo časa upali na preobrat, a so bili Kranjčani v končnici premočni za mlade Novomeščane, ki tako niso osvojili niti točke. V četrtem krogu bodo Novomeščani igrali v gosteh v Murski soboti s Panvito Pmgradom.

V drugi ligi je v drugem krogu Mokronog v Logatcu z zmago s 3:0 prišel do prvih točk, Žužemberčani pa so z 1:3 izgubili v Šempetru.

Krka : Astec Triglav 1:3 (-20, -20, 20, -19)

Krka: Brulec 11, Ožbalt, Erpič 10, Urh, Kosmina 10, Kastrevec 4, Vesel, Kos 4, Pucelj 1, Longar 1, Strnad 7, Žlajpah, Turk 5.

Astec Triglav: Klemenčič, Lužovec 2, Hafner, Jovanov, Bilandžić 6, Močnik 9, Rop 18, Bežek, Štemberger Zupan 16, Hafner, Perhaj, Rezar 7.