odbojka

Po prvem nizu se Goričani niso več pobrali

26.10.2014 | 08:00 | B. B./STA

Go Volley - Krka 0:3 (-19, -11, -18)

Nova Gorica - Odbojkarji Krke so na pomembnem gostovanju v Novi Gorici prišli do popolnega izkupička. To je njihova druga zaporedna zmaga, obe pa so si priigrali na gostujočem terenu.

Krkaši so odlično servirali, predvsem velja to za Luko Brulca, pomoč pa je imel tudi pri Mihi Bregarju, ki je za nameček držal še čvrst blok in z njim dosegel tudi pet točk. Novogoričanom je voljo do boja očitno vzel že prvi niz, v katerem so do končnice zanesljivo vodili, nato pa padli v dolgo trajajočo krizo, iz katere več niso mogli izstopiti.

Tekma se je začela z asom Gašperja Puclja, nato pa so tri zaporedne točke dosegli domači, ki so ob drugem tehničnem odmoru vodili s 16:11. Ko jih je Andraž Paliska popeljal v vodstvo z 18:12, je bilo videti, da bodo brez težav prišli do zmage v prvem nizu, a se jim je ustavilo. Napake so se kar vrstile in Bregar je po seriji odličnih servisov Brulca z blokom izid izenačil na 18:18, sledile pa so še štiri zaporedne točke, serijo je z novim blokom končal Martin Kosmina.

Krka je v drugem nizu takoj povedla s 4:0, po točki Kosmine pa so vodili že 14:4. Jasno je bilo, da gostitelji v drugem nimajo več možnosti, da bi lahko podaljšali tekmo, so morali počakati na tretji niz. Na njegovem začetku so sicer za kratek čas ustavili nalet Krke, toda po izidu 3:3 je ta spet ušla in zanesljivo vodila vse do konca.

* Dvorana balon, gledalcev 50, sodnika: Klinar (Žirovnica), Markelj (Bled).

* Go Volley: Krašna, Križanič 4, Marc 3, Vidmar 1, Kavčič 1, Godnič, Basaneže 4, Paliska 10, Konjedic 1, Filiputti 2, Maraž, Tomić 4, Vrtovec 6, Gašparin.

* Krka: Brulec 6, Ožbalt, Erpič 4, Kosmina 13, Zalar, Kastrevec, Rastoder, Vesel, Smrke, Pucelj 3, Bregar 12, Lindič, Turk 15.