bela krajina

Na prvem nočnem teku po metliških ulicah kar 193 tekačev

7.6.2015 | 16:35 | Besedilo in fotografije: M. B.-J.

Metlika - KUD Plac je sinoči v okviru praznovanja 650-letnice potrditve metliških mestnih pravic pripravil 1. nočni tek po mestnih ulicah. Udeležili se ga je kar 193 tekačev in tekačic v različnih starostnih kategorijah. Največ jih je bilo seveda iz Bele krajine, prišli pa so tudi iz mnogih drugih slovenskih krajev in celo iz Hrvaške.

Pomerili so se lahko v teku na 8 ali 4 kilometre. Ob spodbujanju navijačev in nasploh prijetnem vzdušju v starem metliškem mestnem jedru je na krajši progi prvi na cilj pritekel Ciril Totter iz Gribelj, med ženskami pa je bila najhitrejša Lea Haler iz Sevnice. Na daljši progi pa je slavil Jaka Dragoš iz Gradca, med ženskami pa je bila najhitrejša Ema Plut iz Metlike.

Vsi rezultati so objavljeni na tej povezavi.