Krkine nagrade - letos rekordno število nalog

16.9.2016 | 19:00

Prejemniki Krkinih nagrad

Prejemniki nagrad in priznanj (Foto: Krka)

Novo mesto - Skupini 2.577 Krkinih nagrajencev, ki so v minulih 46 letih prejeli Krkine nagrade za svoje raziskovalno delo, se je danes pridružilo še 23 srednješolcev z 12 nalogami.

V Krki zadovoljno ugotavljajo, da so prispele naloge vedno bolj kakovostne, letos pa so dijaki prijavili tudi največje število raziskovalnih nalog doslej. Na razpis je 50 dijakov iz enajstih slovenskih gimnazij in srednjih strokovnih šol prijavilo kar 28 raziskovalnih nalog. V Krki poudarjajo, da so za množičnost in kakovost prijavljenih nalog v veliki meri zaslužni mentorji in starši, ki mladim pomagajo prepoznati vrednost raziskovalnega dela.

Z usmerjanjem mladih k ustvarjalnosti in raziskovanju želijo v Krki spodbuditi stremljenje k odličnosti v raziskovalnem delu in tlakovati pot novim spoznanjem. Naloge so obravnavale teme z različnih področij, multidisciplinarno naravnane pa so bile tudi posamezne naloge. Posebej je pomembno, da vse naloge poleg teoretičnega pregleda vključujejo tudi eksperimentalno delo dijakov v laboratorijih.

Tudi letos je bil pred podelitvijo nagrad in priznanj organiziran simpozij, na katerem so nagrajeni dijaki pred strokovno javnostjo samostojno predstavili svoje projekte in suvereno odgovarjali na vprašanja, so še sporočili iz Krke. 

Nagrade 23 dijakom sta podelila predsednik uprave Krke Jože Colarič in dr. Aleš Rotar, direktor razvoja in proizvodnje zdravil. Vsem sodelujočim, ki nagrade niso dobili, sta kot spodbudo za nadaljnje delo podelila Krkina priznanja.

Podelitev Krkinih nagrad za dodiplomska in podiplomska raziskovalna dela bo 14. oktobra.

Prejemniki Krkinih nagrad za srednješolske raziskovalne naloge

1.Domen Kulovec, Tristan Kovačič in Uroš Prešern, Gimnazija Novo mesto; mentorji: Lovro Kramer, Branka Klemenčič, Andreja Bratovš in Boris Turk

2.Lucija Parkelj in Borut Šketa,Gimnazija Vič Ljubljana; mentorji: Alenka Mozer, Helena Gradišar, Roman Jerala in Nino Bašić

3.Klavdija Fortuna in Tatjana Pajk, Biotehniški izobraževalni center Ljubljana, Gimnazija in veterinarska šola; mentorice: Majda Golob, Mateja Pate in Irena Štrumbelj Drusany

4.Luka Petravić, Špela Turk in Jon Škerlj, Gimnazija Novo mesto; mentorice: Zdenka Šlejkovec, Branka Klemenčič in Ingrid Falnoga

5.Alenka Hafner, II. gimnazija Maribor; mentorici: Zdenka Keuc in Bernarda Devetak

6.Evgenija Burger, Tjaša Čukajne in Karmen Zupančič, Gimnazija Novo mesto; mentorja: Aleš Gasparič in Branka Klemenčič

7.Manca Novak in Zala Serianz, Gimnazija Jesenice; mentorici: Katarina Trontelj in Andrej Gregori

8.Simon Iskra, Gimnazija Novo mesto; mentorji: Peter Rodič, Janja Pust in Ingrid Milošev

9.Nika Žurga, II. gimnazija Maribor; mentorica: Sanja Cvar

10.Martina Velichkovska, II. gimnazija Maribor; mentorica Zdenka Keuc

11.Gabriela Štumberger in Doroteja Teja Pečovnik, II. gimnazija Maribor; mentorja: Katja Holnthaner Zorec in Rok Tkavc

12.Primož Fabjan in Veronika Hrovat, Grm Novo mesto - Center biotehnike in turizma, Kmetijska šola Grm in biotehnična gimnazija; mentorici: Irena Kurajić in Vesna Glavnik.

Prejemniki Krkinih priznanj za srednješolske raziskovalne naloge

1.Klara Lorger in Valentina Šket, Biotehniška šola Maribor;  mentorica: Kristina Dolinar Paulič

2.Hana Flajnik, Maria Pesterean in Aljaž Simonič, Grm Novo mesto – Center biotehnike in turizma; mentorica: Jana Goršin Fabjan

3.Staša Gejo, II. gimnazija Maribor; mentorica: Zdenka Keuc

4.Teja Rus in Anja Seliškar, Biotehniški izobraževalni center Ljubljana, Gimnazija in veterinarska šola; mentorja: IljaGasan Osojnik Črnivec in Gašper Jan Simon

5.Anja Pirih in Anja Dremelj, Gimnazija Vič Ljubljana; mentorici: Alenka Mozer in Alenka Maček Lebar

6.Ana Menegalija in Tiana Karmen Kokalj, Gimnazija Vič Ljubljana; mentorice: Sonja Artač, Nežka Kavčič, Katarina Pegan in Maja Gerden

7.Anja Muhič in Nika Špruk, Biotehniški izobraževalni center Ljubljana, Gimnazija in veterinarska šolo; mentor: Jure Slatner

8.Marko Volk in Gašper Rjavec, Biotehniški izobraževalni center Ljubljana; mentorja: Aleš Maver in Alma Kapun Dolinar

9.Nina Gošnjak, II. gimnazija Maribor; mentorica: Bernarda Devetak

10.Eva Kerčmar, II. gimnazija Maribor; mentorica: Sanja Cvar

11.Tomi Vavdi, Šolski center Celje, Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo; mentorica: Mojca Drofenik Čerček

12.Tina Dšuban, Hana Hozjan in Zala Peterka, Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer; mentorica: Marija Meznarič

13.Ana Štuhec, II. gimnazija Maribor; mentorja: Urban Bren in Eva Španinger

14.Erazem Stonič, Gimnazija Vič Ljubljana; mentorja: Sonja Artač in Maja Gerden

15.Tibor Brvar in Luka Tomasin Rozman, Biotehniški center Naklo; mentorica: Marjetka Kastelic Švab

16.Nika Tabor, II. gimnazija Maribor; mentorji: Peter Krajnc, Muzafera Paljevac in Sanja Cvar

B . B.

Komentarji (1)

17.9.2016Ocenikrkaš 
Na mladih svet stoji

Komentiraj prispevek

Za komentiranje tega članka morate biti prijavljeni.

Prijava