odbojka

Lahko bi iztržili več kot le en niz

12.11.2016 | 11:00 | I. V.

Novo mesto - Odbojkarji Krke so nocoj na tekmi z drugouvrščenim kamniškim Calcitom dobili drugi niz in po pričakovanju izgubili, a bi glede na to, kar so pokazali v drugem nizu in v določenih trenutkih v ostalih nizih, lahko iztržili več, vendar so, kot da niso verjeli, da jim to res lahko uspe, preveč nihali v igri, so pa tokrat za razliko od zadnje tekme na domačem terenu s Hočami bistveno bolje igrali v bloku.

Žal je tekmo pokvaril tokrat povsem nezbran sodnik Boris Skudnik iz Mežice, ki je nekajkrat precej razburil predvsem domačega trenerja Jožeta Časarja pa tudi uradnega napovedovalca, ki je svoje mesto za mikrofonom po razburjenju zaradi povsem napačne odločitve sodnika v tretjem nizu celo zapustil in odkorakal v garderobe.

Lepo priložnost za vodstvo so imeli novomeški odbojkarji že v prvem nizu, ko so vodili z 21:20, a so bili gostje v končnici bolj zbrani, so pa zato izkoristili naslednjo priložnost, ko je mladi reprezentant iz Kočevja Sergej Drobnič izkoristil drugo zaključno žogo in izid v nizih je bil izenačen. Žal pa Krkinim odbojkarjem v nadaljevanju srečanja ni uspelo ostati zbranim, da bi si priigrali vsaj še en niz, saj so bili Kamničani tokrat zreli tudi za poraz.

Tokrat so si točke pri krkini ekipi enakomerno razdelili Kosmina, Drobnič, Bregar in kapetan Luka Brulec, ki je tokrat odigral celo tekmo.

Krka : Calcit Volleyball 1:3 (-22, 23, -17, -17)

Krka: L. Brulec 12, Ožbalt, G. Erpič 4, Vrhovšek 1, Kosmina 12, U. Erpič 4, Stošić, Drobnič 12, Pucelj 1, Bregar 13, Renko, Turk.

Calcit Volleyball: Štalekar 11, Hribar, Golob, Novljan 9, Ratek 15, Okroglič, Vidmar 11, J. Brulec 5, Lakner 1, Kotnik 11, Videčnik, Konjedic.