Ribničani pred evropsko premiero premagali Krko

17.11.2016 | 11:10

Ribnica - Rokometaši Ribnice in Krke so sinoči v Ribnici vnaprej odigrali tekmo dvanajstega kroga prve moške rokometne lige. Ribničani, vodilno moštvo lige, ki jih konec tedna čaka prvi nastop na evropski sceni, kjer se bodo v 3. krogu pokala EHF v Temišvaru pomerili z romunsko Politehnico, so Novomeščane premagali z 31:26 (15:14).

Dvoboj med Ribnico in Krko je bil pravzaprav  derbi kroga, saj sta se pomerili prvo- in tretjeuvrščeno moštvo lige, Novomeščani pa so kljub porazu zadržali tretje mesto na lestvici, temu primerna pa je bila tudi izenačena igra v prvem polčasu, ko je najvišje vodstvo domačinov znašalo tri zadetke, ob odhodu na odmor pa so vodili le z zadetkom prednosti.

Do prve izdatnejše prednosti so Ribničani prišli šele deset minut pred koncem, ko so povedli s 26:21, kar je bilo dovolj za miren zaključek srečanja.

Riko Ribnica : Krka 31:26 (15:14)

Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 8 (4), Fink 4, Grebenc 3, Knavs 1, Henigman 7, Skušek 3, Pucelj 3, Pahulje, Nosan, Kovačič, Erak, Kljun, Kulenović 2, Košmrlj.

Krka: Brajer, Nunčič, Tomić, L. Rašo 2, Jurečič 5 (1), Lavrič 1, Didovič 3, Okleščen 4 (2), Tomič 1, Pršina, Irman 3, Jakše 3, Udovič, D. Rašo, Bezgovšek, Orlič 4 (1), Adamčič, Klobčar.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 5 (4), Krka 5 (4).

Izključitve: Riko Ribnica 12, Krka 12 minut.

Lestvica: 1. Riko Ribnica 22, 2. Koper 2013 19, 3. Krka 17, 4. Dobova 14, 5. Urbanscape Loka 13, 6. Jeruzalem Ormož 13, 7. Trimo Trebnje 10, 8. Maribor Branik 10, 9. Dol TKI Hrastnik 6, 10. Slovenj Gradec 2011 5, 11. Drava Ptuj 5, 12. Istrabenz Plini Izola 0.