odbojka

V tretjem nizu nekoliko pokvarili dober vtis

20.11.2016 | 11:10 | I. V.

Novo mesto - Odbojkarji Krke so sinoči v osmem krogu prve slovenske odbojkarske lige gladko s 3:0 premagali Šempeter in tako v svoj letošnji izkupiček zapisali še peto zmago, s katero so na lestvici s  14 točkami na četrtem mestu.

Že v prvem nizu je bilo jasno, da gre za moštvi iz dveh popolnoma različnih kakovostnih razredov. Medtem ko so Novomeščani delovali kot dobro namazan stroj, so gostje sem ter tja delovali bolj rekreativno kot vrhunsko prvoligaško moštvo. V prvem nizu je Krka tako povedla s 13:6, sredi niza nekoliko popustila a na koncu zlahka povedla z 1:0.

Medtem ko so Novomeščani drugi niz končali ekspresno in, kljub temu da so proti koncu naredili nekaj napak, gostom dovolili doseči le 16 točk, se j v tretjem nizu zapletlo. Gostje so že na začetku povedli s tremi točkami prednosti, sredi niza vodili s petimi in, ko je že kazalo, da bodo gledalci videli vsaj štiri nize, je trener Časar v igro namesto Gašperja Puclja poslal prvega podajalca Marka Stošića in Novomeščanom je uspelo izid hitro obrniti sebi v prid.

V devetem krogu bo Krka igrala v gosteh pri Salonitu, ki je letos nepričakovano slabo začel sezono in je v osmih krogih zmagal le dvakrat.

Krka : SIP Šempeter 3:0 (19, 16, 22)

Krka: Brulec, Ožbalt, G. Erpič, Vrhovšek, Kosmina, U. Erpič, Stošić, Drobnič, Pucelj, Bregar, Renko, Turk.

SIP Šempeter: Marovt, Robida, Oder, D. Pokeršnik, Majer, J. Vrhunc, G. Vrhunc, Javornik, Majcenović-Zuka, Hirci.

Lestvica: 1. Calcit Volleyball 18, 2. ACH Volley 18, 3. Triglav 15, 4. Krka 14, 5. Maribor 14, 6. Hoče 11, 7. Panvita Pomgrad 10, 8. Salonit Anhovo 7, 9. Sip Šempeter 4, 10. SIJ Metal Fužinar 3.

V drugi ligi je Keko oprema Žužemberk v gosteh z 1:3 izgubila s Pro Volley in je na lestvici deseta, pri dekletih pa Novo mesto doma z 0:3 z Žirovnico in je na lestvici še brez točk dvanajsto.