Po soncu vedno pride dež

20.11.2016 | 11:30

Novo mesto - Košarkarji Krke so sinoči po štirih zaporednih zmagah v jadranski košarkarski ligi doživeli poraz proti Igokei, prvaku Bosne in Hercegovine. Novomeščani so tekmo sicer začeli bolje, povedli z 11:7 in s košem Marka Lukovića v osmi minuti že z 20:11, potem pa so na sceno stopili gostje, ki so se do konca prve četrtine približali na 18:20, niz pa nadaljevali v drugi četrtini in z delnim izidom 13:0 povedli s 24:20. Novomeščani so se tri minute pred koncem  polčasa tekmecem še približali na eno točko zaostanka, a naprej ni šlo. Že do odhoda na odmor je Igokea prednost povišala na deset, v drugem polčasu pa noben od poskusov trenerja Mihevca, da najde recept, s katerim bi potek tekme obrnil v prid Krke, ni uspel in poraz s 16 točkami razlike je bil glede na videno še nizek.

V enajstem krogu bo Krka v soboto igrala v gosteh v Baru v Črni gori z dvanajstouvrščenim Mornarjem, ki je v desetih krogih dosegel le dve zmagi.

Krka : Igokea 72:88 (20:18, 35:44, 46:65)

Krka: Rebec 9 (2:2), Curry 22 (0:1), Rojc 6 (1:1), Dimec 2, Čebular 10 (1:1), Elliott 5 (1:2), Luković 18.

Igokea: Pašajlić 10 (1:3), Mićović 8, Šibalić 8, Robinson 13 (1:3), Milošević 7 (2:2), Albijanić 16 (4:5), Radivojević 13 (2:2), Mahkovic 9 (2:2), Rikić 4.

Prosti meti: Krka 5:7, Igokea 12:17.

Met za tri točke: Krka 13:40 (Curry 6, Luković 4, Rebec, Rojc, Čebular), Igokea 8:25 (Šibalić 2, Robinson 2, Pašajlić, Milošević, Radivojević, Mahkovic).

Osebne napake: Krka 18, Igokea 12.

Lestvica: 1. Crvena zvezda 18, 2. Budućnost 17, 3. Partizan 17, 4. Cibona 16, 5. Cedevita 15, 6. Igokea 15, 7. Krka 14, 8. Mega Leks 14, 9. Zadar 14, 10. FMP 13, 10. MZT Skopje 13, 12. Mornar 12, 13. Union Olimpija 11, 14. Karpoš Sokoli 10.