odbojka

Na krilih Luke Brulca v Kanalu do treh točk

27.11.2016 | 09:15 | I. Vidmar

Novo mesto - Odbojkarji Krke so sinoči v Kanalu ob Soči potrebovali en niz, da se  dobro ogrejejo in potem na krilih kapetana Luke Brulca, ki je bil tokrat z 20 točkami najboljši  v novomeški vrsti, suvereno s 3:1 premagajo letos nepričakovano skromni Salonit in se s tem še utrdijo na tretjem metu prvenstvene lestvice.

Odbojkarjem kanalskega Salonita, ki jih zdaj vodi trener Gregor Jerončič, se po precejšnjih spremembah v moštvu pred sezono nikakor ne morejo sestaviti. Potem ko so sredi tedna odvzeli točko ACH, so upali, je to znak za preporod in da jim bo proti Krkei igra stekla, kar se je v prvem nizu, ki so ga dobili s 25:19, tudi zgodilo. A točka, ki so jo Kanalci osvojili proti ACH, je bil tudi dober signal Novomeščanom, da Salonit ni tako slabo moštvo, kot kaže njihov položaj na lestvici. V drugem nizu so domačini še nekako držali korak z Novomeščani do izida 11:13, potem pa jim je do konca uspelo osvojiti le še štiri točke.

Ko so v tretjem nizu Krkini odbojkarji povedli z 21:17, so nekoliko popustili, a ne toliko, da bi domačini lahko niz obrnili sebi v prid. Tretji niz je bil še najbolj izenačen, na drugi tehnični odmor so Novomeščani odšli z vodstvom 16:12, a jim je kljub temu ob koncu grozil peti niz, saj so Kanalci povedli s 23:22, a so temu sledile tri točke Krke in Salonit bo moral, da se priključi tekmecem v boju za uvrstitev v modro skupino počakati do naslednje priložnosti.

V naslednjem krogu bo Krka igrala v gosteh v Kranju s četrtouvrščenim Triglavom.

Salonit Anhovo : Krka 1:3 (19, -15, -22, -23)

Salonit Anhovo: Česnik 5, Jereb 1, Karnel 2, Mutapčija 6, Pirih, Mijatović 9, Čabarkapa 16, Kovačič, Gadnik 8, Tomić 5, Jerončič 5, Šarič.

Krka: Brulec 20, Ožbalt, G. Erpič 11, Vrhovšek, Kosmina 14, U. Erpič 1, Stošić 2, Drobnič 8, Pucelj, Bregar 16, Renko, Turk.

Lestvica: 1. Calcit Volleyball 24, 2. ACH Volley 23, 3. Krka 17, 4. Triglav 15, 5. Maribor 14, 6. Hoče 14, 7. Panvita Pomgrad 10, 8. Salonit Anhovo 8, 9. Sip Šempeter 4, 10. SijMetal Fužinar 3.