Tudi Mornar boljši od Novomeščanov

27.11.2016 | 15:00

Lamont Jones v Baru prebija obrambo Krke. (Foto: Mornar/Media Pro)

Novo mesto - Košarkarji Krke so sinoči v Baru v Črni gori doživeli enajstem krogu jadranske košarkarske lige doživeli pesti poraz, čeprav so tekmo izvrstno začeli in v 12. minuti vodili že s trinajstimi točkami prednosti, a so prednost s slabim metanjem prostih metov in velikim številom izgubljenih žog v napadu hitro zapravili in domačini so že v prvem polčasu izenačili ter v nadaljevanju Krko tudi nadigrali ter zmagali z enako razliko, s kakršno je Krka vodila na začetku tekme.

Trener Dejan Mihevc je po tekmi povedal: »Čestitam Mornarju za zasluženo zmago. Vedeli smo, da bo to težka tekma. Vesel sem, da smo po porazu z Igokeo dvignili raven igre, še posebej v prvi četrtini. Mornar ima na razpolago več kakovostnih igralcev. Utrudili so nas z agresivno obrambo in v drugem polčasu smo padli. To se nam ne sme v nadaljevanju več dogajati, če želimo zmagovati,« Marko Luković ki je bil s sedemnajstimi točkami tudi tokrat najboljši strelec Krke, pa je temu dodal: »Padec v tretji četrtini nas je stal zmage. Zahvaljujem se Mornarju za izvrstno gostoljubje, vzdušje v dvorani je bilo odlično.«

V soboto se bo Krka doma pomerila s Partizanom.

Mornar : Krka 86:73 (22:31, 47:46, 64:58)

Mornar: Jones 20 (6:7), Radunović 2 (2:2), Vujošević 6 (2:2), Tatum 10, Dickerson 4 (1:2), Ellis 17 (3:4), Mugoša 7 (1:4), Waller 20 (2:3).

Krka: Rebec 11 (1:2), Curry 4 (2:4), Kastrati 5, Rojc 1 (1:2), Dimec 4, Čebular 15 (4:8), Elliott 14 (7:10), Luković 17 (4:9).

Prosti meti: Mornar 17:24, Krka 21:37.

Met za tri točke: Mornar 7:20 (Waller 4, Mugoša 2, Dickerson), Krka 6:24 (Rebec 2, Kastrati, Čebular, Elliott, Luković).

Osebne napake: Mornar 30, Krka 25.

Pet osebnih: Elliott (36.), Kastrati (40.).