odbojka

Danes priložnost za celitev ran

2.12.2016 | 08:40 | M. M.

Novo mesto - Končana je prva polovica prvega dela tekmovanja v 1. DOL. Odbojkarji Krke so s sredinim porazom proti ekipi Triglava iz Kranja, ko so jih premagali s 3:0, skočili že v drugi del. »Po prvi polovici je ekipa Krke zasedala odlično tretje mesto. Že dolgo nismo bili tako uspešni. No, od srede dalje smo sicer četrti, toda tudi to je dobro, tekem je pa tudi še kar nekaj ostalo,« so sporočili iz novomeškega kluba.

Še danes pa nadaljujejo z drugim krogom drugega dela. V goste prihaja ekipa Fužinarja, trenutno zadnjeuvrščena ekipa lige, kar bo priložnost, da si Novomeščani zacelijo rane zadnjega poraza, so zapisali v vabilu na nocojšnjo tekmo.

Navijače vabijo danes ob 20. uri v športno dvorano Marof.

Triglav Kranj - Krka 3:0 (23, 16, 20)

Ljubitelji odbojke v Kranju so lahko v sredo spremljali neposreden obračun za tretje mesto na prvenstveni razpredelnici. Zagotovo so pričakovali izenačen boj dveh dokaj enakovrednih tekmecev, a tega so videli le v prvem nizu. Krka je v njem prevladovala do njegove polovice, nato pa so se razigrali Kranjčani in tekmece povsem povozili. Bolje so servirali, tudi blok in obramba sta bila na visoki ravni, kar se je na koncu izrazilo tudi v rezultatu.

Domači so bili na začetku nezbrani, kar so gostje izkoristili. Z uspešnimi napadi Martina Kosmine in z blokoma Mihe Bregarja in Sergeja Drobniča so povedli z 8:4, po asu Marka Stošića pa vodili tudi 14:7. A nato se jim je ustavilo. Dva zaporedna bloka Roka Rezarja sta Kranjčanom razširila krila, blok točka je nato uspela še Juretu Jenku, Novomeščanom je padla zbranost. Napaka Žige Lužovca jih je še vrnila na tri točke prednosti (12:15), toda sledilo je pet zaporednih točk gostiteljev, zadnje tri sta z blokom prispevala Jenko in Žan Beravs. Do izida 22:22 je bil nato boj izenačen, v končnici pa je bila za Krko usodna napaka Stošića.

Kot da bi po poraz v končnici prvega niza gostom vzel voljo, saj so se v njihovi igri na začetku drugega niza vrstile napake. Gorenjci so povedli s 7:1, nato pa do konca niza zanesljivo držali prednost. Podobno je bilo v tretjem nizu, v katerem so na začetku povedli s 7:2, nato pa tekmecem niso več dovolili, da se resneje približajo, je poročala STA.