Prvi poraz košarkarjev v domačem prvenstvu

10.11.2018 | 09:15 | I. Vidmar

Novo mesto - Košarkarji Krke so sinoči v Šentjurju v petem krogu državnega prvenstva v ligi Nova KBM doživeli prvi poraz. Srečanje, za katerega je, da bo zahtevno, trener Simon Petrov opozarjal že pred tem, so novomeški košarkarji začeli dobro in s trojko Stipaničeva v četrti minuti povedli z 12:4 ter dve minuti kasneje že z 21:12. Čeprav so se v nadaljevanju domačini prebudili, pa je Krka do konca prve četrtine še obdržala vodstvo in jo dobila s 26:22.

Šentjurčani so že po eni minuti nadaljevanja izenačili, v petnajsti minuti pa je Žiga Fifolt zadel za zadnje vodstvo Krke na srečanju (35:32), v zadnjih minutah prve četrtine so domačini z delnim izidom 9:2 prišli do lepe prednosti, ki je ob polčasu znašala osem točk (48:40), kar je bilo dobro opozorilo Novomeščanom, da se med odmorom zberejo in v nadaljevanju rešijo tekmo, kar pa se ni zgodilo. Šentjurčani so izkoristili priložnost in na krilih razigranega Konjevića tudi drugi polčas odigrali bolje od Novomeščanov in na koncu slavili zasluženo zmago.

Simon Petrov, trener Krke, je bil po tekmi kratek: "Gostitelji so bili veliko boljši in nismo imeli prav nobenih priložnosti za kakšen boljši rezultat. Upam, da se bomo iz tega poraza čim več naučili in takih predstav v prihodnje ne bomo kazali."

Šentjur : Krka 86:73 (22:26, 48:40, 68:52)

Šentjur: Konjević 23 (6:9), Strmčnik 5 (3:3), Jereb 10 (3:3), Krušič 4 (2:4), Pešić 22 (13:14), Jurček 2, Čigoja 8, Harmon 9, Ahmedović 3 (1:2).

Krka: Mahkovic 18 (8:10), Škedelj 1 (1:2), Bratož 7 (4:4), Stipaničev 3, Cinac 5 (2:2), Fifolt 4, Lalić 20 (8:9), Lapornik 15 (3:5).

Prosti meti: Šentjur 28:35, Krka 26:32.

Met za 3 točke: Šentjur 8:22 (Konjević 3, Čigoja 2, Jereb, Pešić, Harmon), Krka 7:29 (Lapornik in Mahkovic 2, Cinac, Bratož, Stipaničev).

Osebne napake: Šentjur 29, Krka 30.

Pet osebnih napak: Jereb (39.); Bratož (38.).