Težko pričakovana zmaga ob pravem trenutku

10.11.2018 | 21:30 | I. Vidmar

Končno veselje v taboru odbojkarjev Krke (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Odbojkarjem novomeške Krke je nocoj na tekmi petega kroga prve državne lige uspelo na domačem igrišču s 3:1 premagati soboški Pomgrad in tako prekiniti niz porazov, ki so se vlekli že od drugega kroga. Z zmago so se na lestvici povzpeli na šesto mesto in se odlepiti od dna lestvice, kjer še naprej ostajata Hoče in Črnuče.

Da lahko zmagajo, so odbojkarji Krke pokazali že v prvem nizu, ko so po precej izenačenem začetku v končnici prišli do prednosti, ki jim je zagotovila miren zaključek in vodstvo z 1:0. V drugem nizu so bili Novomeščani ves čas suvereno boljši in niz dobili s kar devetimi točkami razlike. Posledica preveč zlahka dobljenega drugega niza je bil padec zbranosti v tretjem, ki so ga izgubili predvsem zaradi niza napak sredi niza, s čimer so gostom omogočili, da so se vrnili v igro. Četrti niz je bil znova izenačen, domači odbojkarji pa boljši v drugem delu.

Krka : Panvita Pomgrad 3:1 (22, 16, -22, 21)

Krka: Hafner 6, Ožbalt, Erpič 7, Vrhovšek, Kosmina 17, Kafol, Koncilja 8, Pucelj, Kumer 13, Lindič, Renko, Turk 15, Dimič.

Panvita Pomgrad: Pečnik, Vori, Pulko 17, Novak, Ratkai, Rojnik 14, Beravs 4, Flisar 5, Bogožalec 9, Bedrač 2, Marovt.

Lestvica: 1. ACH Volley 15, 2. Maribor 12, 3. Calcit Volley 12, 4. Salonit Anhovo 10, 5. Šoštanj Topolšica 7, 6. Krka 6, 7. Hiša na kolesih 5, 8. Panvita Pomgrad 5, 9. Hoče 3, 10. Črnuče 0.