Krka in Dobova zabeležili poraza, Trimo izenačenje

11.11.2018 | 08:30 | J. A.

Rokometaši Krke so gostovali v Kopru (Foto MRK Krka)

Rokometaši novomeške Krke so sinoči v 9. krogu NLB lige gostovali na vročem terenu pri ekipi RD Koper. Gostitelji se po medlem uvodu v sezono počasi pobirajo in vzpenjajo po lestvici. V domači Bonifiki so dosegli četrto zmago in se po številu točk izenačili s Krkaši. Goste so na domačem terenu ugnali s 23:27 (13:13).

Koper 2013 - Krka 32:27 (13:13)

Prvi polčas je sicer minil v enakovredni predstavi. Gostitelji so si v 21. minuti resda priigrali tri gole prednosti (11:8), a so varovanci trenerja Mirka Skoka dokaj hitro nevtralizirali zaostanek in sedem minut kasneje izenačili na 12:12, s poravnanim izidom na 13 pa sta moštvi sklenili prvi del srečanja. Druga polovica tekme je bila preslikava prvega, Koprčani in Novomeščani so se borili do skrajnih meja in pokazali izjemno željo. Vseskozi je bilo izenačeno, ekipi sta se neprestano izmenjavali v vodstvu, prvo prednost dveh golov pa si je priigrala domača ekipa v 50. minuti, ko je Nejc Planinc zadel za vodstvo s 24:22.

Tekma pa še zdaleč ni bila odločena, Novomeščani so skušali ujeti Koprčane, ki so v končnici prikazali bolj zrelo predstavo in v 56. minuti prvič na dvoboju povedli za štiri gole (29:25) ter s preudarno igro odbili vse napade Krkašev, ki jim je ob samem zaključku tekme padla koncentracija, za morebitni preobrat pa se naredili nekaj nepotrebnih napak. V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Nino Grzentič, pri Krki pa Jernej Papež, oba sta dosegla po devet golov.

Novomeščani, ki v sredo v svoji dvorani gostijo ekipo Celja Pivovarne Laško, so se z današnjim porazom na lestvici izenačili s Koprčani, obe ekipi sta na trenutnem 7. mestu.

Izjave po tekmi:

Dani Zugan, RD Koper: "Našo igro bi, če seštejemo vse skupaj, ocenil kot zelo dobro. Prvi polčas je bil še izenačen, ampak smo v zadnjih desetih minutah nekoliko povlekli našo igro in zasluženo zmagali. Ti dve točki sta nam zlata vredni, ker vemo, da smo v začetku sezone igrali slabo in se sedaj vračamo na tisti nivo, kamor tudi spadamo."

Jan Irman, MRK Krka: "S Koprom smo do petinštiridesete minute še nekako držali tempo, potem pa ne vem, kaj se nam je zgodilo v sami končnici. Enostavno nam je padla koncentracija v obrambi, gostitelji so prihajali do lahkih strelov in to je bilo na koncu krivo, da smo tekmo žal izgubili. Vemo, da nas v sredo čaka težka tekma s Celjem, današnjo tekmo moramo hitro pozabiti in se karseda dobro pripraviti na nasprotnika«.

Statistika:

RD Koper 2013: Haseljić, Kocjančič, Postogna, Grzentič 9, Krečič 3, Matijaševič 4, Konjević, Smolnik 2 (1), Sokolič 4, Guček, Zugan 3, Marič 4, Planinc 1, Stopar, Bratkovič 2.

MRK Krka: Tomić, Imperl, L. Rašo 3, Bevec, Didovič 4, Okleščen 3, Pršina 3, Irman 2, Jakše 1, Klemenčič, D. Rašo 1, Batagelj, Papež 9 (4), Kukman, Matko, Florjančič 1.

Sedemmetrovke: Koper 2013 3 (1), Krka 5 (4).

Izključitve: Koper 2013 10, Krka 10 minut.

Rdeči karton: /.

Gorenje Velenje - Trimo Trebnje 31:31 (15:14)

Rokometaši velenjskega Gorenja in trebanjskega Trima so se v tekmi 9. kroga lige NLB razšli z neodločenim izidom 31:31 (15:14).

* Rdeča dvorana, sodnika: Žibret in Teršek (oba Trbovlje).

* Gorenje Velenje: Logar, Vujović, Taletovič, Mazej, Haseljić 1, D. Tajnik 4 (2), Špelić 6, Matanović 2, Stojnić, Miklavčič 2, Banfro, Verdinek 8 (1), Šiško, M. Kavčič 3, A. Kavčič 5, Kete.

* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Cvetko 1, Jerlah, Seferović 6, Dobovičnik, Hasić, Mat. Kotar 2, Miha Kotar 1, Mar. Kotar 1, Udovič 2, Sašek, Redek, Bojanić 5, Grbić, Grandovec 2, Cirar 11 (1).

* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 5 (4), Trimo Trebnje 3 (1).

* Izključitve: Gorenje Velenje 2, Trimo Trebnje 6 minut.

Velenjčani so bili papirnati favoriti na današnjem dvoboju s Trebanjci, na koncu pa so se morali zadovoljiti s točko. Ne glede na to so zadržali tretje mesto na prvenstveni lestvici, medtem ko so Trebanjci na sredini razpredelnice.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so prikazali toplo-hladno predstavo. Začeli so naravnost sijajno in po devetih minutah vodili s 7:2, v nadaljevanju pa močno popustili in Dolenjcem omogočili, da so jih sedem minut kasneje po golu Adama Seferovića ujeli (8:8).

Večji del prvega polčasa sta bila tekmeca povsem poravnana, v drugem pa so na domačem parketu uvodoma znova zagospodarile ose in si v peti minuti nadaljevanja priigrale pet golov naskoka (19:14). A ponovila se je zgodba iz prve polovice tekme, izbranci Benjamina Teraša so v 45. minuti izenačili na 22:22.

V izjemno razburljivi končnici je sprva bolje kazalo Velenjčanom, ki so z goloma Davida Miklavčiča in Matica Verdineka v 55. minuti povedli z 28:26, a so jih gosti dve minuti kasneje ujeli (28:28). V zadnji minuti so gostitelji po golu Aleksa Kavčiča povedli z 31:30, izenačujoči gol pa je po uspešno izvedeni sedemmetrovki za goste dosegel Gal Cirar.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Verdinek z osmimi, v gostujoči pa Cirar z enajstimi zadetki.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 14. novembra, gostovala na Dolu pri Hrastniku, trebanjska pa v soboto, 17. novembra, v Škofji Loki.

Dobova - Urbanscape Loka 27:32 (17:16)

Rokometaši Urbanscapa Loke so v tekmi 9. kroga lige NLB v gosteh premagali Dobovo z 32:27 (16:17).

* Športna dvorana, gledalcev 300, sodnika: Kavalar (Celje) in Nahtigal (Ljubljana).

* Dobova: Leben, Polutnik, Dular 1, Markušić 5, Rožman, Kučič 3, Bura 4, Majić, Jazbec, Zavodnik 1, Krnc, Šušnjara, Kunst 5, Sintič 8 (3), Hotko, Novak.

* Urbanscape Loka: Božnar, Juričan, Vrbinc 4, Šibanc 4 (1), Gartner, Dolenc, Krivic, Jamnik 7 (5), U. Pipp, Bradeško 2, M. Pipp 3, A. Jesenko 4, Bogdanić-Jenko 4, Plestenjak, Klemenčič 2, Marinović 2.

* Sedemmetrovke: Dobova 4 (3), Urbanscape Loka 6 (6).

* Izključitve: Dobova 6, Urbanscape Loka 2 minuti.

Škofjeločani so dosegli peto zmago v državnem prvenstvu in zadržali svoje mesto v zgornji polovici prvenstvene lestvice, medtem ko Dobovčani po šestem porazu ostajajo v spodnji polovici.

Prva polovica tekme je minila v izenačeni predstavi, v drugi pa so prevladovali izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša, ki so si v 43. minuti priigrali pet golov prednosti (25:20), v 48. minuti pa povišali na +6 (28:22). Lepe zaloge v zadetkih navkljub nekaterim kratkotrajnim padcem v svoji igri v končnici niso zapravili, v Dobovi so zasluženo osvojili obe točki.

V gorenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Grega Jamnik s sedmimi, v posavski pa Marko Sintič z osmimi zadetki.

Zasedba iz Dobove bo v prihodnjem krogu gostila Koper 2013, iz Škofje Loke pa trebanjski Trimo. Obe tekmi bosta v soboto, 17. novembra.

Izidi tekem 9. kroga rokometne lige NLB in lestvica.