Hud poraz košarkarjev v Beogradu

13.11.2018 | 08:50 | I. Vidmar

Novo mesto - Košarkarjem Krke v Beogradu pri tamkajšnjem FMP, kjer do sedaj še niso zmagali, ni uspelo pripraviti presenečenja, še slabše, sinoči so doživeli hud poraz s kar 28 točkami razlike, kar jih je po sedmih krogih prikovalo na dno lestvice jadranske lige, vendar podobno usodo kot Krka delijo tudi Petrol Olimpija, Mornar, Zadar in Igokea, ki imajo prav tako dve zmagi in pet porazov, le zmago več pa imata Cibona in Cedevita, tako da lahko že ena sama zmaga položaj na lestvici precej spremeni.

Po začetnem vodstvu Krke s 3:0 in 5:3 so domačini hitro vzeli stvar v svoje roke in proti koncu prve četrtine prvič povedli z več kot desetimi točkami razlike, na prvi dveminutni odmor pa odšli z vodstvom s 33:20. Novomeščanom nikakor ni uspelo zaustaviti izjemno razpoloženega Stefana Pota, ki je samo v prvem polčasu dosegel dvaindvajset točk in dobri dve minuti pred koncem polčasa je razlika znašala že več kot dvajset točk, kar novomeškim košarkarjem ni obetalo nič dobrega.

V drugem polčasu je Simon Petrov s svojimi fanti poskušal rešiti, kar bi se rešiti še lahko dalo in sredi tretje četrtine se je razlika "stopila" na petnajst točk, tri minute pred koncem tretje četrtine je Lapornik z dvema zadetima prostima metoma Krko približal na dvanajst točk. Za preobrat je bilo še dovolj časa, ne pa moči. Ko je Matic Rebec, nekdanji košarkar Krke v četrti minuti zadnje četrtine FMP vrnil na razliko 21 točk, so bili upi na ugodnejši izid pokopani.

Košarkarji Krke bodo v osmem krogu jadranske lige v nedeljo ob 17. uri igrali doma z drugouvrščenim moštvom Mega Bemax, prihodnji četrtek, 22. novembra pa bodo v domačem prvenstvu doma igrali s tretjeuvrščeno Primorsko.

FMP : Krka 93:65 (33:20, 59:38, 77:62)

FMP: Rebec 10 (3:6), Reath 7 (1:3), Jeremić 2 (2:2), Momirov 17 (2:2), Apić 16 (8:10), Pot 30 (13:15), Bursać 7, Nikolić 1 (1:2), Đorđević 3 (1:2).

Krka: Mahkovic 3 (1:2), Marinelli 5, Osolnik 9, Bratož 6 (6:6), Stipaničev 1 (1:2), Cinac 9 (4:4), Fifolt 6 (6:8), Lalić 11 (7:9), Lapornik 15 (10:13).

Prosti meti: FMP 31:34, Krka 35:44.
Met za 3 točke: FMP 8:19 (Momirov 3, Pot 3, Rebec, Bursać), Krka 4:22 (Marinelli, Osolnik, Cinac, Lapornik).
Osebne napake: FMP 37, Krka 36.
Pet osebnih: Bursać (29.), Stipaničev (33.), Cinac (34.).

Lestvica: 1. Crvena zvezda 14, 2. Mega Bemax 13, 3. Budućnost 12, 4. Partizan 11, 5. FMP 11, 6. Cedevita 10, 7. Cibona 10, 8. Petrol Olimpija 9, 9. Mornar 9, 10. Zadar 9, 11. Igokea 9, 12. Krka 9.