Novomeščani brez težave med najboljših šestnajst

6.12.2018 | 11:20 | R. N., foto: Danilo Kesić, MRK Krka

Jaka Jakše je za Novomeščane dosegel največ zadetkov.

Radeče - Novomeški rokometaši so se sinoči brez večjih težav prebili v osmino finala pokalnega tekmovanja. V Radečah so prepričljivo s 37:22 premagali domače rokometaše, ki nastopajo v 1. B državni ligi.

Novomeščani, ki so pred sezono presenetljivo osvojili slovenski superpokal, so srečanje začeli odločno in brez vsakršnega podcenjevanja do nasprotnika. Po golu Jake Jakšeta v 7. minuti je bilo na semaforju 5:0. Tudi v nadaljevanju srečanja razigrani varovanci Mirka Skoka niso popuščali in sredi prvega polčasa so si priigrali že osem zadetkov prednosti (12:4), na odmor pa so odšli z rezultatom 17:10. Tudi v drugem polčasu so domači navijači spremljali podobno dogajanje na parketu kot v prvem delu tekme. Pri domačinih sta bila s po štirimi zadetki najboljša Žan Zakošek in Matic Stegne, za Novomeščane pa je devet golov prispeval Jakše.

Za Novomeščane je bila tekma dober trening pred nedeljsko tekmo državnega prvenstva, ko bodo doma gostili Gorenje iz Velenja. Krkaši so trenutno z devetimi točkami na osmem mestu, Velenjčani pa so četrti.