Obstanek se jim vse bolj izmika

12.5.2019 | 09:00 | R. N.

Krčani so včeraj zabeležili že devetnajsti poraz v sezoni. (Foto: Grega Wernig, m24.si)

Krško - Nogometaši Krškega so včeraj zabeležili že devetnajsti poraz v letošnji sezoni. Na domačem igrišču jih je s 3:0 ugnala Mura, ki se bori za četrto mesto, ki prinaša tekmovanje v Evropi. Posavci so doživeli že četrti poraz na zadnjih petih tekmah in se jim vse bolj izmika obstanek v prvi ligi. Štiri kroge pred koncem za predzadnjo Gorico zaostajajo že za devet točk.

Sobočani so na stadionu Matije Gubca povedli v 25. minuti, ko je po kotu z leve strani nespretno posredoval Luka Volarič in premaga svojega vratarja Žigo Freliha. Gostje so vodstvo povišali v 4. minuti drugega polčasa. Luka Bobičanec je streljal z roba kazenskega prostora, Frelih je žogo sicer odbil, a le do Roka Sirka, ki je dosegel svoj 15. zadetek v sezoni. Krčani so si priigrali nekaj priložnosti, vendar nasprotnikove mreže niso uspeli zatresti. Zmago Sobočanov je v 83. potrdil Nik Lorbek.

Krčani bodo v naslednjem krogu gostovali v Kranju.