Trimo in Dobova s točko, drevi igrata še Krka in Riko

18.5.2019 | 11:10

Trebanjski rokometaši so bili včeraj na težkem gostovanju v Dobovi po vodstvu s šestimi zadetki primorani dobiti le točko, potem ko so se domačini z dobro igro dokopali do točke s 37:37 (19:22).

Kot so sporočili iz kluba, so Dobovčani tekmo odprli sijajno ter v drugi minuti vodili že s 3:0. Gostujoča zasedba nikakor ni zaigrala boljše v napadu in do prvega izenačenja prišla šele v 11. minuti po golu Lana Grbića. Sledila je trda igra gol za gol, Uroš Udovič pa je v 18. minuti uspel zadeti za prvo trebanjsko vodstvo na tekmi z 11:12. V nadaljevanju je igra Trebanjcev stekla tudi v napadu in prednost se je gibala med dvema in štirimi goli. Ob odmoru je vodstvo znašalo tri zadetke (19:22).

V drugi polčas so varovanci gostujočega trenerja Teraša odlično vstopili ter z delnim izidom 2:6 povišali vodstvo na sedem golov (21:28), kar je prisililo domačega trenerja Radanoviča na minuto odmora. Slednja je zbudila gostitelje, ki so z odlično igro v obrambi prisiljevali Trebanjce na tehnične napake. Zaostanek so postopoma topili in se v lov za zmago vrnili v zadnjih izdihljajih tekme. V 58. minuti so z golom Marka Kovacsa celo povedli (36:35), za remi pa je zadel hrvaški organizator igre Dorian Markušić.

Najboljši strelec domače ekipe je bil z devetimi zadetki Domen Novak, pri gostih je enajstkrat v polno zadel Gal Cirar, ki je po tekmi dejal: »Pričakovali smo težko tekmo, kjer pa smo zapravili visoko prednost, zato z izidom ne moremo biti zadovoljni. Čestitke domačinu za borbo, zdaj pa že gledamo proti sredinem obračunu z Ormožem.«

Trebanjsko ekipo v sredo čaka domača tekma z Ormožem, Dobova pa bo gostovala v Ivančni Gorici.

Krka drevi proti Svišu

Članska ekipa MRK KRKA pa bo tekmo 7. kroga v končnici za obstanek drevi odigrala v domači dvorani Marof. Po tednu dni se v Novo mesto vrača udeleženec finala pokala Slovenije, ivanški Sviš, ki je turnir sklenil na četrtem mestu. Prav Krka jim je namreč z zmago v polfinalu prekrižala načrte za uvrstitev v finale pokala, kjer je na koncu osvojila naslov pokalnega podprvaka.

Rokometaši vabijo na predzadnjo domačo tekmo v letošnji sezoni, ki bo danes ob 20. uri v športni dvorani Marof.

MRD Dobova – RK Trimo Trebnje 37:37 (19:22)

MRD Dobova: Leben 5 obramb, Delič; Dular 2, Markušić 7 (1), Rožman, Istvan Kovacs 4, Humek, Bura 5, Jazbec, Zavodnik 2, Krnc 1, Šušnjara, Kunst 1, Sintič 6, Hotko, Novak 9 (1); Trener: Damjan Radanovič.

RK Trimo Trebnje: Brana 5 obramb (1 zadetek), Hasić, Urbič; Cvetko 5, Matic Kotar 2, Seferović 3, Sašek 3, Miha Kotar, Marko Kotar 3, Udovič 5, Redek, Grbić 1, Horžen, Grandovec 3, Cirar 11; Trener: Benjamin Teraš.

Izidi 7. kroga končnice rokometne lige NLB in lestvici.