Potem se je pa vse ustavilo

21.9.2019 | 09:45 | I. Vidmar

Novo mesto - S sinočnjima tekmama v Novem mestu med Krko in Koprom in v Trebnjem med Trimom in Rikom Ribnico je bila odigrana polovica tretjega kroga v prvi rokometni ligi NLB.

Novomeščanom po uspehu v prvem krogu, ko so sezono začeli z zmago nad Mariborom, in pričakovanem porazu na gostovanju v Velenju sinoči ni uspelo nadaljevati po načrtih. V prvem polčasu so sicer gostom iz Kopra, ki do prihoda v Novo mesto to sezono še niso osvojili zmage, jasno pokazali, kaj je njihov cilj, in ob polčasu povedli s 14:10, ter dobro igro nadaljevali tudi na začetku drugega polčasa, ko so po petih minutah že vodili s 17:12. Vse je kazalo na sorazmerno lahko zmago, ko so fantje v zelenem nerazumljivo popustili, gostje iz Kopra pa so zmedo v organizaciji igre Novomeščanov s pridom izkoristili. Delni izid o konca tekme 17:6 pa pove vse. Novomeški trener Zarabec je sicer skušal fante spraviti v red z minutami odmora, a razigranih Primorcev se ni dalo več ustaviti. V četrtem krogu bo Krka igrala v gosteh s Celjem Pivovarno Laško.

Tudi Trebanjci so tekmo z Ribničani začeli dobro, kar nekaj časa držali korak s favoriziranimi gosti, v enajsti minuti z zadetkom Dina Hamidovića povedli s 6:5, potem pa so tekmeci začeli počasi prevzemati vajeti igre v svoje roke in deset minut kasneje povedli s 13:8 ter potem varno razliko ohranili do konca tekme.

V četrtem krogu bo Riko igral doma z Velenjem, Trimo pa v gosteh s Slovenj Gradcem 2011.

Krka : Koper 23:29 (14:10)

Krka: Avsec 2, Pršina 1, Hvastija, Irman 2, Jakše 4 (1), Gorela 1, Plut, Klemenčič, Rašo 4, Batagelj 1, Brajer, Kukman 4 (3), Windischer, Matko, Kete 4 (2).

Koper: Dolenc, Žagar 5, Avsec 1, Krečič 7 (3), Konjević, Moljk 1, Smolnik, Sokolič 7, Guček 3 (1), Marić 1, Makuc 2, Planinc, Stopar, Dobaj 1, Breznikar 1.

Sedemmetrovke: Krka 7 (6), Koper 5 (4).

Izključitve: Krka 16, Koper 8 minut.

Trimo Trebnje : Riko Ribnica 23:26 (11:17);

Trimo: Tomić, Brana, Rašo 2, Didovič 2, Seferović, Dobovičnik, Hamidović 7 (5), Kotar 1, Kmet, Udovič 4 (1), Sašek, Šešić 2, Grbić 1, Redek, Horžen, Cirar 3.

Riko Ribnica: Bojić, Strmljan 2, Horvat 4, Vujačić, Žagar 2, Knavs 3, Ilc, Ranisavljević 4, Pahulje, Lešek 2, B. Nosan 3 (2), Klarič, Cimerman, Pucelj 2, Tomšič 3.