Še tretjič zapored usoden peti niz

25.10.2019 | 10:25 | R. N.

Novomeški odbojkarji so na štirih tekmah zbrali šest točk.

Novo mesto - Po dveh tesnih porazih z 2:3 v nizih so se novomeški odbojkarji nadejali, da znova zabeležijo zmago. Pred dnevi so doma gostili ekipo Salonit Anhovo, a tudi tokrat se je tekma končala z rezultatom 3:2 za goste, ki s tretjo prvenstveno zmago ostajajo na drugem mestu, Novomeščani pa so s šestimi točkami na petem mestu.

Domači so se odbojkarjem iz Kanala ob Soči želeli tudi oddolžiti za poraz v četrtfinalu državnega prvenstva v lanski sezoni. A srečanje so bolj zbrano začeli Primorci, ki so hitro povedli s 13:7 in tudi potem ko je trener Krke Tomislav Mišin vzel minuto odmora, niso popuščal in brez težav osvojili prvi niz.

V nadaljevanju so Novomeščani dvignili raven igre in po točki Kumra izenačili na 1:1. Tretji niz je znova pripadel Kanalcem, četrti pa Novomeščanom. Tako je o zmagovalcu odločal peti niz, v katerem pa so več zbranosti pokazali gostje.

Anže Borin, libero Krke: »Spet smo bili mogoče preveč nervozni v zaključku tekme. Preveč smo se obremenjevali z rezultatom in ne z našo igro. Na koncu nam je znova, že tretjič v tej sezoni, malo zmanjkalo, da bi osvojili vsaj dve točki.«