Znova boljši od Mariborčanov

30.11.2019 | 09:00 | R. N., foto: MRK Krka

Novomeški rokometaši so sinoči v Mariboru zabeležili peto zmago v sezoni.

Novo mesto - Rokometaši novomeške Krke so bili sinoči še drugič v letošnji sezoni boljši od Maribora. Ekipi sta se srečali že v prvem krogu, ko je bilo 27:25 za Novomeščane, včeraj pa so varovanci Romana Zarabca slavili s tremi zadetki prednosti (26:23). Za Novomeščane je bila to peta zmaga v letošnji sezoni, z njo pa so se utrdili na sredini lestvice.

Začetek srečanja je bil izenačen, Krka je šele v drugem delu prvega polčasa prišla do otiplivejše prednosti, ko je povedla z 9:6. Po odmoru so Novomeščani še bolj strnili svoje vrste, v vratih je blestel tudi vratar Žiga Urbič, ki je zbral kar 17 obramb. V 45. minuti so vodili že za osem golov prednosti (20:12), a so Štajerci nekaj minut pred koncem visoko prednost stopili le na dva zadetka zaostanka (23:25). A preobrat jim ni uspel.

Roman Zarabec, trener MRK Krka: »Mislim, da smo znova odigrali kompaktno v obrambi. Odlično smo pokrivali njihove igralce, to pa je bilo na koncu tudi glavno, da smo ustvarili razliko. Po visokem vodstvu je bila nato končnica rahlo živčna, znašli smo se v majhnih težavah. Predvsem zaradi prevelike števila zgrešenih strelov se je razlika zmanjšala, glede na igro pa bi morala biti slednja še višja.«

Žiga Urbič, vratar MRK Krka: »Že pred tekmo z Ribnico sem povedal, da na treningih delamo dobro. Vsi skupaj moramo samo verjeti vase, s tem pa pridejo dobre igre. Tekme smo se lotili tako kot vsake. Dobro smo igrali v obrambi, sam pa sem v vratih naredil tisto, kar mi na prejšnjih tekmah ni uspelo. Po mojem mnenju smo zasluženo zmagali.«